Wpis z mikrobloga

Właśnie usłyszałem coś #!$%@? bolesnego.

Byłem u mojej babci, zaprosić ją na ślub, ale usłyszałem, że ja się nie liczę, że cywilny to nie ślub i nie ma to znaczenia czy będzie czy nie, bo dla niej biorąc ślub cywilny, bez kościelnego tracę jakiekolwiek znaczenie.

Boli, zwłaszcza, że babcia mnie wychowywała, ojciec w pracy, matka nas zostawiła, wskoczył bym za nią w ogień, a ona jakby wbiła mi nóż w plecy...

#zalesie #truestory ()
  • 262
@KornixPL: starsi ludzie czesto tak maja. Ale moge dac Ci rade i to prawdopodobnie jedyna opcja zeby babcia zmienila punkt widzenia. Pojdz do kosciola do ktorego chodzi znajdz jakiegos spoko ksiedza albo proboszcza. Wbrew stereotypa to bardzo pomocni i czesto otwarci ludzi. Porozmawiaj z nim czy moglby porozmawiac z Twoja babcia ze to co ona robi jest grzechem i ze nie powinna sie odcinac od wnuka.

Brzmi to dosc dziwnie, ale
@parowkigotowane: Starsi... Jak ojciec się dowiedział, że matka będzie, bo od kilku lat się z nią kontaktuje to powiedział, że też nie przyjdzie, brata nie będzie, bo będzie matka, wujek też nie będzie, bo cywilny to nie ślub, a nawet jeśli to bez imprezy nie ma sensu przychodzić - facet, milioner, nie zależy mi na jego kasie, ale jednak to rodzina.... Czyli ślub a potem kawa będzie w składzie: Ja, moja
@PtactwaWiele: Chodzi, ale ksiądz jest osobą, przez którą przestałem chodzić w ogóle do kościoła, czasami chodziłem, zeby się nie czepiała, ale jak miałem nauki jakieśtam i spóźniłem się bo byłem w urzędzie skarbowym na wejściu z ambony "A CO TO ZA BURACTWO PRZYCHODZI NA NAUKI A NA MSZĘ TO NIE ŁASKA, NIE TOLERUJĘ CZEGOŚ TAKIEGO", więc wyszedłem, powiedziałem mu tylko, że proboszcz taki pokornego serca, że z ambony wołał, żeby dawać
@KornixPL: Nie wygląda to zatem aż tak źle. Super, że macie poparcie ze strony rodziny narzeczonej. To wróży jaki będzie dalszy układ w Waszej rodzinie, z kim będziecie trzymać. Jeśli oprócz babci więcej osób deklaruje swoją nieobecność, to tym bardziej zaakceptuj, że głową muru nie przebijesz. Z mojej strony wszystkiego najlepszego, szczęścia i niech emocje związane ze ślubem towarzyszą Wam przez resztę życia. Nie złam się!