Wpis z mikrobloga

Właśnie usłyszałem coś #!$%@? bolesnego.

Byłem u mojej babci, zaprosić ją na ślub, ale usłyszałem, że ja się nie liczę, że cywilny to nie ślub i nie ma to znaczenia czy będzie czy nie, bo dla niej biorąc ślub cywilny, bez kościelnego tracę jakiekolwiek znaczenie.

Boli, zwłaszcza, że babcia mnie wychowywała, ojciec w pracy, matka nas zostawiła, wskoczył bym za nią w ogień, a ona jakby wbiła mi nóż w plecy...

#zalesie #truestory ()
  • 262
@reroute: Źle mnie zrozumiałeś, cała idea religii katolickiej jest dla mnie nielogiczna, niespójna i bezsensowna, hierarchowie i głupi wyznawcy to tylko przykry wynik tego wszystkiego.

Babcie nie idzie na slub bo nie ma zadnego slubu dla niej, czy ty nie umiesz tego zauwazyc i uszanowac, nie ma tu choroby psychicznej.


Ale jest dla niego. Wy serio jako katolicy macie tak powykręcane normy moralne, a przy okazji tak bardzo sobie nimi mordy
Doprawdy musisz jesli chcesz poznac prawdziwa wiare katolicka troche sie doksztalcic albo poczekac moze bo to i z wiekiem przychodzi, tez kiedys myslalem jak Ty.


@reroute: Daruj sobie tę moralizatorską gadkę, z KK byłem bardzo blisko związany wiele lat. Swoje zobaczył, swoje usłyszałem i dziękuję za ten czas. Teraz przynajmniej nie chodzę jak ten baran jeden z drugim "bo wypada".
@reroute:

Religia katolicka jest super wolnosciowo, mozesz robic co tylko chcesz.


No chyba, że nie chce brać ślubu kościelnego. Tego nie może.
I uprawiać seks przed ślubem też nie może. I mieszkać z partnerką przed ślubem (xD) też nie. I walić konia -- no tego też nie może. Tu wstaw listę rzeczy, za które ksiądz pedofil w kościółku będzie groził ci piekłem (piekłem, o którym nawet schizofrenicy piszący Biblię nie wspomnieli
@KornixPL: Musisz zrozumieć też swoją babcie. Tym bardziej, jeśli jest wierząca. Ceremonia ślubu wywodzi się wszędzie na świecie właśnie z religii. Dla twojej babci ślub cywilny nie ma najmniejszego znaczenia. Prawda - powinna byłaby się stawić.
Druga sprawa - współczuje rodziny. Mój znajomy był w podobnej sytuacji co Ty. Powiedział swojemu ojcu, że jeśli nie stawi się na ślubie to przysięga mu, że nigdy się więcej do niego nie odezwie. Po
Religia Katolicka jest bardzo spojna ale nie jestem tu by Cie przekonac moge podeslac Ci mega proste materialy

https://www.youtube.com/channel/UCUNZ3hN-7MRi9GTSetkxujA/playlists?disable_polymer=1

nie zawiedziesz sie, jesli jestes ateista to tez polecam


@reroute: Naprawdę dziękuję, ale nie potrzebuję Twojej edukacji w temacie wiary katolickiej. Zgłębiłem ją na przeróżnych rekolekcjach, dniach modlitwy, dniach skupienia, pielgrzymkach, czuwaniach, wykładach i wielu innych katolickich eventach, że mi wystarczy. Także wybacz, ale nie zgadzam się z Tobą po prostu i