Wpis z mikrobloga

@paramedic44: tak btw
- 160g b wystarczy w zupelnosci
- jesli faktycznie jestes endo i masz tendencje do zalewania (w co średnio wierzę przy 77 kg, chyba ze masz 160 cm) to zrezygnuj z części węgli na rzecz tłuszczów, dodatkowy profit taki ze znacznie łatwiej o produkty z wysokim b+t niż b+w. Miesko, ryby, jaja, sery itd
Jak #!$%@? mam 200g białka dziennie ogarnąć? ....


@paramedic44: Śniadanie omlet z 5 jaj i 50g mozarelli. Lunch 200g kurczaka z 100g ryżu i warzywami. Przekąska #1 serek wiejski 250g np. z pomidorami albo pomarańczą. Przekąska #2 płatki owsiane 100g na mleku z garścią orzechów. Na kolację/obiad 100g makaronu, puszka tuńczyka i jakieś warzywa. Tu już wychodzi 212g białka. A konkretnie to 2638/242(27)/212/86 kcal/węgle(w tym cukry)/białko/tłuszcze.
daj 150g białka (~2g na kg m.c.). W jakichś badaniach wychodziło, że do budowania masy wystarcza 1,6-1,7g białka na kg m.c.


@csmrex: Z tego makro co OP policzył to chyba wychodzi że jest na redukcji. Waży 77kg i przy częstych treningach 2800 kcal - trochę mało. Ja ważę 70kg i przy takiej ilości kcal bym nie przybierał na wadze.
Po co aż tyle białka?


@Fizyk_kwantowy: Ten wykres chyba dotyczy bycia "na masie". O ile wiem na redukcji należy jeść więcej białka, żeby jak najbardziej zapobiec spadkowi masy mięśniowej. Ale nie wiem, może już naukowcy to obalili ( ͡° ͜ʖ ͡°)