Wpis z mikrobloga

@Niekompilka:
Browar Perun, na Wykopie nie ma aż takiej ilości osób, które piją kraftowe piwa, dużo osób tutaj ma mniej niż 18 lat, społeczność jest za mała, aby produkować dla niej piwo (komercyjnie). A nie komercyjnie to komuś profesjonalnie to szkoda browaru, a komuś tak nieprofesjonalnie to szkoda czasu.
@Niekompilka:
wystarczy porównać liczbę obserwartorów tagu #craftbeer oraz liczbę użytkowników jepiwki. Różnica ponad 10-krotna, dużo większe zaangażowanie oraz aktywność także przemawia za doprowadzeniem projektu "jepiwkowe piwo" do końca ;)
co tu dużo pisać, jepiwka miała już parę wcześniejszych akcji [własne szkła, koszulki], przez co zdążyli przetestować możliwości nabywcze i potencjał komercyjny użytkowników. Jeden tag w wykopie nie ma takiej siły przebicia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
na jepiwce też raczej nie ma zbyt wielu ekspertów


@Niekompilka: Na jepiwce przede wszystkim są niemal wszystkie browary, ich właściciele lub piwowarzy, jest też w cholerę piwowarów domowych i większość jeśli nie wszyscy blogerzy... no po prostu wszyscy zaangażowani w scenę kraftową w Polsce - plus setki przypadkowych gości oczywiście. Ale nie dziwi, że ta grupa coś takiego doprowadziła do końca, wielu z nich po prostu żyje z piwa. I dla
@BrowarPERUN: Panie Perunie, ale koszulek to my jeszcze nie mieliśmy, dopiero są w drodze, ale to nawet średnio publiczna wiadomość. :v Do końca grudnia/początku stycznia będzie za to co innego.

Co do zaangażowania to szacuję je na około 70% użytkowników grupy dziennie (oscyluje od 64% w poniedziałki do 78% w piątki) - chodzi o jedynie samo czytanie postów + aktywności. Aktywności spadły po wakacjach do koło 40 tysięcy na miesiąc, ale
@Niekompilka: Pytania są gdzieś od pół roku i się bardzo dobrze sprawdzają, choć przez to mamy mniejszą liczbę członków (ale nikomu niepotrzebni niezaangażowani nawet samym czytaniem raz po raz członkowie, do tego odsiewa się niepiśmiennych i sebixów).

No a konto założyłem, bo uznałem, że się przyda do prostowania jakiś informacji etc. Gdzieś mi ktoś podesłał dwa posty o XD, m.in. ten. :P