Wpis z mikrobloga

Uwielbiam rekrutacje bez podawania wynagrodzenia, własnie dostałem zaproszenie na drugi etap do firmy, gdzie na pierwszym dowiedziałem się jedynie, że wynagrodzenie spełnia moje oczekiwania i mieszczę się w budżecie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Super info, mając kilka innych konkretnych ofert stawia ich to na megamocnej pozycji do negocjacji. Podziękowałem.
#pracbaza #hr #korposwiat #bogactwo
PS
Nie IT.
  • 23
@PickolasCage:
W Polsce czasem jak w lesie, moja wspomniana rozmowa wyglądała tak:
-jak wygląda wynagrodzenie?
-a jakiego pan oczekuje?
-takiego jakie podałem w ankiecie na pracuj.pl kiedy wysyłałem aplikację ( ͡° ͜ʖ ͡°)
-yyy nie mamy tych danych, proszę o podanie kwoty
-kwota X.
-łącznie czy podstawa+premie?
-łącznie, a ile wynosi podstawa?
-nie udzielamy takich informacji.
-a czy kwota mieści się w budżecie?
-tak, gdyby nie, nie
@solo_ta: Do tych rzeczy w ogłoszeniach powinien być osobny słownik, zaczynam:
"doskonałe warunki wynagrodzenia"=pytamy co masz teraz i dajemy max. 10% więcej,
"praca u lidera branży"=praca dla lidera 1% turboniszowego segmentu dwuprocentowej specjalistycznej części rynku produktów X w Polsce południowo-wschodniej
"osoby przedsiębiorcze" = praca na DG
"osoby zaangażowane"= nienormowany czas pracy
"osoby proaktywne"=prowadzisz akwizycję
"umiejętność radzenia sobie ze stresem" = bezpośredni przełożony stosuje mobbing
"atrakcyjna lokalizacja" = miejscowy mordor bez parkingu,
@mokry: spko ... ja pracuje w UK, aplikowałem w Polsce do roboty .. 3 rozmowy rekrutacyjne (3 loty do polski), na każdej rozmowie pytałem o zarobki - Nie możemy powiedzieć, ale zapewniamy ze wynagrodzenie jest baaaardzo atrakcyjne. ....

W Polsce czasem jak w lesie, moja wspomniana rozmowa wyglądała tak:

-jak wygląda wynagrodzenie?

-a jakiego pan oczekuje?

-takiego jakie podałem w ankiecie na pracuj.pl kiedy wysyłałem aplikację ( ͡° ͜ʖ ͡°)

-yyy nie mamy tych danych, proszę o podanie kwoty

-kwota X.

-łącznie czy podstawa+premie?

-łącznie, a ile wynosi podstawa?

-nie udzielamy takich informacji.

-a czy kwota mieści się w budżecie?

-tak, gdyby nie, nie
@mokry:
Po przeczytaniu tej rozmowy z 'rekruterem' zastanawiam się po co taki człowiek w ogóle jest zatrudniony w firmie. Jaką on funkcję pełni? xD By kartkę zawiesili albo bota napisali, który po prostu udzielałby odpowiedzi na kilka pytań a na każde spoza listy odpowiadałby 'nie wiem' albo 'nie udzielamy takich informacji'. Ja #!$%@?ę, skąd ten kompletny brak profesjonalizmu? Czy ci ludzie wyszli z jakiejś dziczy? Co oni #!$%@? robią na tych