Wpis z mikrobloga

Miraski, pakować już ciepłe gacie i lubrykant do pudła? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W sumie to niedużo kupuję na allegro. Dostałem wezwanie na policję w sprawie zakupu nielegalnego oprogramowania w grudniu 2014 dokonanego na allegro. Po 3 latach xD. No, ale okej, przewalam historię, tylko na allegro mi się nie pokazało tak dawno. Jako, że konto założone w lipcu 2014 po mailach doszedłem, że jedyne oprogramowania czy cokolwiek związanego z komputerami kupowałem to fifę 15 na PC. Oczywiście klucz na origina. Teraz szybki research w pamięci: cena: 116 zł. Z tego co pamiętam to kosztowała ok. 135-140 zł i to była bardzo dobra cena, a jednocześnie nie kuwa za 2 zł konto wspódzielone. Tylko elegancko na maila automat. Grałem na nim cały rok m.in. pewnie 100+ godzin przez internet. Więc cena normalna i z kontem nigdy nic podejrzanego się nie działo.
Ale dwie wskazówki, że coś jest na rzeczy. Lokalizacja firmy - Seszele. Ostatnie logowanie 14.09.17 r. Te 3 miesiące to faktycznie może być, żeby wyłapać gościa i teraz jakaś masówka do klientów z kilku lat? Nazwa użytkownika: KupGraj. A no i też nie żadna firma krzak co to miała wystawione fifę tylko. Przeważnie kupuję w sprawdzonych sklepach internetowych i opinie o sklepie szukam na ceneo, jak jest mi obcy, ale to rzadkość. Ale jak już kupuję na allegro to patrzę czy dany produkt kupiło już kilkadziesiąt osób i żeby te +98% pozytywów na kilka tysięcy ocen.

Co o tym myślicie? Miał ktoś podobnie? Nie cykam się bo nie mam czego (prawdopodobnie xD) tylko jestem ciekaw czy ktoś też tak miał.

#policja #prawo #fut (najwięcej obserwujących związanych z fifą, sorki za spam) #origin #steam #oszukujo
  • 50
@marfi: Luzik, może masz tylko wezwanie jako świadek, a jak nie to wystarczy takie wytłumaczenie i zmienią ci status na świadka. Jak masz maile z allegro, że zakupiłeś tą fifę to wydrukuj, bo lubią takie rzeczy żądać.

Może by się bardziej czepiali jakby gra kosztowała 40zł i mógłbyś coś podejrzewać, a tak to nic się nie bój.
@marfi: Nie jesteś sam w tej sprawie. Również dzisiaj byłem na policji w sprawie zakupu klucza do gry Guild Wars 2 2000 GEM. Na moje szczęście posiadałem wszystkie potwierdzenia, całą korespondencje, opis aukcji itp. W samym tylko mieście gdzie mieszkam jest 100 osób. Sprawę prowadzi KMP w Rzeszowie. Po nowym roku będzie coś wiece wiadomo. Nigdy wcześniej nie miałem takiej przykrej sytuacji. Mam nadzieję, że nie oberwiemy rykoszetem za kogoś. Ja
@marfi: Właśnie wróciłem z przesłuchania w roli świadka. W 2015 kupiłem prepaida do WoWa na 30 dni. w kupgraj poprzez allegro. Ktoś mi wytłumaczy czy można w ogóle kupić nieoryginalne doładowanie do WoW? Ręce opadają jak sobie myślę ile ludzi w Polsce będą ciągać o zakup klucza czy gry. A tak na prawdę nic nie będzie wiadomo co, kto i za co kogo ściga. Tylko ludzi będą ciągać po komisariatach. Oby
Też własnie dostałem telefon, Diablo 3: Reaper of Souls kupione w 2015. Jutro ide powiedzieć ze kliklem "Kup Teraz" na Allegro...
@Ithil: I tu się mylisz drogi kolego, nie idziesz powiedzieć, że klikłeś "Kup teraz" na allegro, tylko idziesz złożyć zeznania pod odpowiedzialnością karną jako świadek. Status świadka bardzo szybko może zostać zmieniony na podejrzany lub też oskarżony. A nawet jako świadków mogą i zapewne będą nas ciągali na rozprawy do sądu właściwego w Rzeszowie, bez znaczenia gdzie mieszkasz. Stawiennictwo obowiązkowe. Pomimo, że do powiedzenia nie mamy nic więcej niż na zeznaniach,
Nic nie zrobisz na ten moment. Pozostaje czekać na decyzję prokuratora bo to on będzie decydował o dalszym postępowaniu i czy albo kto będzie ciągany w formie świadka czy też oskarżonego...
@yoshislav: Świadomy jestem potencjalnych idiotyzmów ze strony państwa. Już się zaczeło, bo faktycznie wzywają ludzi tylko po to żeby im powiedzieli że kupili coś na allegro mimo tego że mają informacje o tranzakcjach...
@Qidin: Niestety, ale masz świętą racje. Pozostaje czekać. A w międzyczasie możemy już planować spotkanie na kawusi po rozprawie, w Rzeszowie...
@Ithil: Dokładnie, mają wszystko, a nawet więcej niż możesz im powiedzieć. Dlatego właśnie tak mnie denerwuje to marnowanie pieniędzy na bezsensowne dochodzenia. Bo w Polsce żaden urząd nie odrzuci absurdu z automatu. Wszystko musi przejść pełną trasę. A na koniec i tak niewinny dostanie karę finansową.. W końcu ktoś
@marfi: jak poszło? ja właśnie po przesłuchaniu, też kupiłem fife 15 od tego gościa, też dopiero zauważyłem, że w adresie ma seszele xDD

pytali czy w opisie było, że klucz jest legalny, w sumie bez sensu takie przesłuchania, co mam niby pamiętać po 3 latach? wyciągnęliby z archiwum allegro dawne aukcje i by lepiej wiedzieli
@wewerwe-sdfsdfsdf: z samego mirko jesteś czwartą osobą, która do mnie pisze xD Pytałem się policjanta, który mnie przesłuchiwał i oni faktycznie chyba muszą "przesłuchać" te +/- 20 tysięcy nieświadomych klientów. Przesłuchanie w cudzysłowie bo to podstawowe, niegroźne pytania xd
w zeszlym tygodniu też dostałem wezwanie, fifa 15 zakupiona w styczniu 2015. dzwoniłem do policjantki która wystawiała to pismo i mówi że nie mają kompletu dokumentów na komendzie (ale podkreślam, że już wzywają XD) i muszą przesunąć termin.
@marfi wczoraj tak zacząłem sie zastanawiać za co ścigają to KupIGraj. na początku myślałem, że to nielegalne klucze (kradzione czy coś), no ale z drugiej strony, wszystko działa, w fife przegranych 1k+ godzin na pewno było, zadnego problemu. dochodzę jednak do wniosku, że prawdopodobnie nie odprowadzali podatków jak należy więc się Państwo zainteresowało :)
@marfi: Ja właśnie dzisiaj otrzymałem wezwanie na czwartek przez to że 4 stycznia 2015 kupiłem Bioshocka od tego sprzedawcy? Mam nadzieję że mnie nie zamkną ( ͡° ͜ʖ ͡°)