Wpis z mikrobloga

Mirki, mam do Was pytanie odnośnie szukania pracy w Javie, a szczególnie na temat sumiennego przygotowania do sesji rozmów kwalifikacyjnych - warto uczyć się odpowiadać na typowe pytania rekrutacyjne? Głównie chodzi mi o te w wersji angielskiej, gdyż z tym miałbym największy problem. (uczyłem się praktycznego podejścia do programowania, dlatego teoria dotycząca szczególnie frameworków sprawia mi problemy)

Dodatkowo korzystając z okazji, chciałbym zapytać się was czy w mojej sytuacji lepiej szukać stażu, czy od razu pracy? Programuje w javie 2,5 roku, ale na poważnie wziąłem się za to jakieś 8 miesięcy temu, gdy nie dostałem się na staż. Do tej pory korzystałem głównie z: Spring, hibernate, thymeleaf, angular(4 i 5). A obecnie tworzę pewien system dla budżetówki (oczywiście za darmo, będę miał do CV xd), którego wdrożenie planuję na październik.
Z jednej strony nie chcę marnować czasu na stażu, z drugiej czuję, że na pracę jeszcze jestem za słaby.
Co począć?

#programowanie #java #spring #staz #pracait #krakow
  • 12
@jdbc: ślij wszędzie człowieku, najwyżej nie przejdziesz rozmowy albo powiedzą nie dzięki i już XD
ja szukałem też niby stażu, ale słałem i na juniora, regulara, seniora, z dopiskiem, że w razie jakby kiedyś szukali kogoś z mniejszmy doświadczeniem or sth, i wiesz co? właśnie przez takie coś się udało - wysłałem aplikację na regular frontenda a odezwali się do mnie z ofertą junior pythona bo miałem w cv i tak
@jdbc zawsze warto przygotować się do rozmowy.

Szukaj pracy, chyba, że masz wybór januszex vs staż międzynarodowej firmie (o ile w ogóle takie firmy bawią się w staże dla takich pracowników)
@jdbc: typowe pytania na rozmowach to przeważnie są typowe podstawy, które wypadałoby mieć. Więc nawet ucząc się tych pytań wszystkich, uzupełnisz swoje braki.
@jdbc: zasada jest taka (zależy od miasta) przygotowywujesz się pod rozmowę ok, ale chodzisz do oporu i wysyłasz cv. Pamiętaj, że taka rozmowa pokazuje Ci twoje braki (jeśli jest oczywiście techniczna), dzięki temu wiesz co masz do poprawy. Nawet jak już będziesz pracować warto się czasem na rozmowę wybrać ot tak dla sportu.
@jdbc dobrze napisał @11001100110O11 a ja dodam od siebie że gdy dostaniesz jakieś propozycje to Ty jesteś po lepszej stronie bo wybierasz najlepszą dla siebie ofertę.

Jak wygooglasz sobie frazę "Java interview" to znajdziesz mnóstwo stronkę z pytaniami. Odnośnie konkretnej technologii podobnie szukaj. Nie ma co się bać, pierwsza rozmowa może być ciężka i stresujące ale to zawsze tak jest gdy się podchodzi do czegoś pierwszy raz, później będziesz bardziej pewien siebie.
A obecnie tworzę pewien system dla budżetówki (oczywiście za darmo, będę miał do CV xd), którego wdrożenie planuję na październik.


@jdbc: #!$%@?, a poźniej się dziwić, że takie serwisy jak ePUAP, SMK, Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym, ZUSy i inne #!$%@? muje rządowe czy samorządowe są tak do dupy zrobione...
nie chcę marnować czasu na stażu, z drugiej czuję, że na pracę jeszcze jestem za słaby


@jdbc: nie gadaj, jak ja zaczynalem prace to moglbym tez pojsc na darmowy staz, a stwierdzilem ze sie jednak szanuje i od razu mowilem ze chce do pracy, inaczej to traktuja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)