Wpis z mikrobloga

Czemu niektórych tak bardzo boli Polska?

Czy to przez chłopsko-pańszczyźniane kompleksy, czy przez nieudacznictwo życiowe i potrzebę znalezienia czegoś na co można zrzucić własne niepowodzenia?

Jesteśmy 24 gospodarką świata, zarówno licząc nominalnie, jak i parytetem siły nabywczej,
a trochę ponad 2 nasze średnie krajowe wystarczą do tego, aby znaleźć się wśród 1% najbogatszych ludzi na świecie.

Według wskaźnika HDI należymy do grupy państw bardzo wysoko rozwiniętych, nie ma u nas głodu, a nędza po wprowadzeniu 500+ została już prawie tylko u bezdomnych i nizin społecznych stawiających używki nad cokolwiek innego.

Dodatkowo brak wojen, dużych gangów, czy zamachów, bo nie ma u nas ani imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, ani nikt nie chce od nas uzyskać niepodległości. Patologię się sukcesywnie tępi, przez co dziś na takiej Pradze-Północ można normalnie i bez przeszkód egzystować w większości miejsc, a regiony gdzie dalej jest patologia sukcesywnie zmniejszają się z roku na rok.

Ponad połowa Polaków ma stały dostęp do internetu, a ogólnie korzysta z niego 80% populacji i pod tym względem jesteśmy na podobnym poziomie co Zachód Europy, będąc jednocześnie w światowej czołówce, zatem mamy również szerokie perspektywy w edukacji i sytuacji zawodowej zapewnianej przez internet.

No ogólnie nie jest źle, w wielu aspektach jest nawet dobrze, a mimo to wielu wciąż stęka i kwęka jak to Polska jest zła i gówniana, choć tak naprawdę nasz kraj jest taki 8+/10 z tendencją wzrostową.

Najzabawniejsze jest to, że wielu z tych plujących na Polskę mieni się antyrasistami i antyksenofobami, święcie obrażonymi, gdy powie się coś złego na Murzynów, czy choćby Ukraińców, choć tacy Ukraińcy zbudowali sobie państwo bez porównania gorsze niż Polska, a poziom życia na Ukrainie jest dużo odleglejszy od polskiego, niż polski od niemieckiego, nie mówiąc już o Afryce.

Ja rozumiem, że lata komuny, okupacji i zaborów, połączone z nie tak dawną tradycją chłopstwa pańszczyźnianego i otwartą pedagogiką wstydu promowaną przez pewne środowiska, mogą budzić kompleksy, ale prawie zawsze ci którzy mówią, że w Polsce jest źle, przesadzają.

Gdy umie się dobrze zakręcić i pokombinować(nie piszę o łamaniu prawa), to w Polsce żyje się całkiem dobrze, a gdy ktoś tak jak ja ma własny kawałek ziemi po rodzicach na odludziu, z możliwością zabudowy i już obecnymi budynkami, a także wszystkimi mediami, łącznie z szerokopasmowym internetem, to nawet bardzo dobrze.

#polska #gruparatowaniapoziomu #przemyslenia #ekonomia #gospodarka #shitwykopsays #bekazpodludzi
L.....i - Czemu niektórych tak bardzo boli Polska? 

Czy to przez chłopsko-pańszczy...

źródło: comment_5tkX5krfp6tCOafV3djTMYguToaY2Sv8.jpg

Pobierz
  • 224
A co mam robić, gdy ktoś na moje wykresy i dane ma wywalone, bo go boli modlitwa w sejmie?...

@Lawrence_z_Arabii: A gdzie w "twoich" wykresach jest to o czym mówił @ms93?
Jakoś mu się nie dziwie tez bym miał te wykresy w dupie, jeżeli nie pokrywają się z moim argumentem.
Uważasz, że jest to fajne uczucie mieszkać, pracować, rozwijać się w jakimś miejscu i być traktowanym przez część społeczeństwa (niestety
@Lawrence_z_Arabii: Statystyki statystykami, ale na zachodzie sie zyje duzo lepiej niz w Polsce.
Polska to spoko kraj, gdzie gdzie moze spedze starosc, ale na pewno nie moja mlodosc.

Wiekszosc duzych firm traktuje Polske po macoszemu, glupi przyklad Google i och Pixeli, nie ma ich w Polsce, nie ma ich we Francji, zeby je nabyc trzeba sprowadzac.

Lubie to ze mimo pracy fizycznej w UK stac mnie na moje zachcianki.

Wychodzac do
@Lawrence_z_Arabii: Okej to mój ostatni wpis tutaj. Nawet nie odniose do całości Twojej odpowiedzi, bo nie zrozumiałeś sporej części tego co napisałem. Może jesteś za głupi, może masz problemy z czytaniem :)

Jedynie co to pozwolę sobie na skomentowanie tego:

Napisałeś:

No i z tym #!$%@? się do cudzego życia to też tak nie do końca, skoro chcesz katolikom zabraniać modlenia się.


Przy czym ja napisałem wcześniej:

To mnie boli że
Uważasz, że jest to fajne uczucie mieszkać, pracować, rozwijać się w jakimś miejscu i być traktowanym przez część społeczeństwa (niestety dość głośna) jak gówno?


@stompbox: Zaręczam cię, że jakieś 99% Polaków, a w praktyce znacznie więcej, ma na ciebie i na każdego innego #!$%@?, bo nigdy o tobie nie słyszeli, jeśli nie jesteś żadnym celebrytą.

Serio, ludzie muszą się pogodzić z tym, że dla większości świata nic nie znaczą.

Jeżeli @
Wiekszosc duzych firm traktuje Polske po macoszemu, glupi przyklad Google i och Pixeli, nie ma ich w Polsce, nie ma ich we Francji, zeby je nabyc trzeba sprowadzac.


@Stonis: Czy ty chcesz powiedzieć, że dostępność paru pojedynczych modeli smartfonów drastycznie wpływa na jakość życia w Polsce?

Zrozumiałbym jeszcze, gdyby cały świat nałożył na Polskę embargo na smartfony, ale kilka modeli? Serio?

Wychodzac do restauracji za obiad z alkoholem zaplace w UK
@Lawrence_z_Arabii: jeśli jednak zauważysz że "Polska w ruinie" to było oficjalne hasło PiSu, a "Polska śmierdząca gównem" nie słyszałem żeby padło od żadnego polityka/aktywisty, a jest hasełkiem używanym w internecie, to daje do myślenia
Powiedz mi, czy to co zrobiłeś to już jest manipulacja czy nie? Jakbyś to nazwał?

Wiesz co miałem na myśli pisząc to? Pomogę Ci! Że są miejsa odpowiednie do modlitwy, ale są też nieodpowiednie


@przemeklif: Nieodpowiednie miejsca to mogą być do załatwiania potrzeb fizjologicznych. Zmówienie "ojcze nasz" w niczym nie przeszkadza. Nie trzeba po tym sprzątać, ani nic z tych rzeczy.

Zresztą, zazwyczaj się nie modlą, czyli postępują zgodnie z ateistyczną