Wpis z mikrobloga

Jak #!$%@? w Polsce ma być dobrze jeżeli ludzie traktują osoby, które kończyły zawodówkę jako patusów. Nic nie wiedzą na ich temat ale muszą nazwać patusem, bo wybrał inną ścieżkę edukacji zamiast pójścia do liceum i na studia. Oczywiście @marian-stefan nie uzasadnił. Bo jak? Ale poklask dostał.

Ja wiem, że nasz system edukacji jest tak tragicznie skonstruowany, że nie ma dobrych zawodówek, ale ich nie będzie przy takim podejściu, bo wszyscy traktują je jako miejsce dla najgorszych tępaków. Jak widzę jacy idioci kończą w Polsce studia na gównouczelniach na piątki, to mam niezłą bekę, bo wiem, że ten papier i tak im nic nie da. I w Polsce doszło do takiej sytuacji, że dyplom większości uczelni nie ma jakiejkolwiek wartości i te dyplomy uzyskują osoby, które pracują w warsztatach, w wykończeniówce, wulkanizacjach, czy w fabrykach na liniach produkcyjnych. I po co im te studia? Po co marnować czas i pieniądze?

W innych zachodnich państwach działa system, że jak nie jesteś mózgiem, to nie idziesz na studia, tylko do zawodówki, łapiesz fach, a idąc do zakładu pracy jesteś już przygotowany lub otwierasz firmę. W Polsce jeszcze dużo się musi zmienić, ale najbardziej denerwuje mnie podejście społeczeństwa, że zawodówka jest tylko dla idiotów.

#zalesie #wpolscejakwlesie #edukacja #oswiadczenie
visca - Jak #!$%@? w Polsce ma być dobrze jeżeli ludzie traktują osoby, które kończył...

źródło: comment_swuFyHCvz6PcL2xs48d6vR9uVoN1qIpj.jpg

Pobierz
  • 26
@visca: Poszedłem do zawodowki, byłem patusem, w uju miałem naukę i teraz zarabiam wiecej niz 70% Magistrów i inż.( ͡° ʖ̯ ͡°)( )