Wpis z mikrobloga

  • 2251
Jakieś 15 lat temu modne wśród młodzieży było puszczanie sobie sygnałów telefonem XD Coś jak zaczepki lub machanie ręką w massegerze facebookowym. Nie chodziło o to, by ktoś oddzwonił, tylko żeby też puścił sygnał. Zazwyczaj odbywało się to pomiędzy przedstawicielami płci przeciwnej. Warto dodać, że rozmowy wówczas były bardzo drogie. Pamiętam, że dziennie dostawałem sygnały od 10 dziewczyn XD Do każdej trzeba było odpuścić sygnał, bo byłoby to niegrzeczne... XD

#oswiadczenie #heheszki #wykopplus30club #gimbynieznajo #telefony #ciekawostki
pogop - Jakieś 15 lat temu modne wśród młodzieży było puszczanie sobie sygnałów telef...

źródło: comment_RSaEPBf9IHZresYel0HNnKPSMV7lgNbb.jpg

Pobierz
  • 187
  • Odpowiedz
Były jeszcze systemy ilości puszczanych sygnałów lub ilości "dzwonków" oraz patent chyba w idei albo plusie z nagrywaniem się na własną pocztę i podawaniem hasła drugiej osobie, nie pamiętam dokładnie.

" I powiedz to dzisiejszej młodzieży". ;)
  • Odpowiedz
@pogop: ja miałem patent na "nieodbieralne" "bity", "strzałki". Dzwoniło się do sygnału, po czym wyjmowało baterię/kartę sim (w Nokii 7650 dało się bez wyjmowania baterii, bo karta była pod dekielkiem u góry). Wtedy drugi telefon dzwonił, aż się nie odebrało/odrzuciło, a po odebraniu błyskawicznie rozłączało, nie ściągając oczywiście kasy z konta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Bez spacji to się pisało bo był limit 150 znaków. Do tego w nowszych modelach było tak, że jak wpisało się polskie znaki diakrytyczne to przy wpisaniu "ę" telefon traktował literę jak 3 znaki.
  • Odpowiedz
@palecbiskupa: ja obsługiwałem lewą ręką, no bo jak. W czasach, kiedy ekrany nie były dotykowe, szybkie przewijanie list kontaktów czy ustawień w ten sposób było bardzo wygodne. A za T9 to czasem tęsknię do dziś. Na fizycznych klawiszach można było pisać bez patrzenia na telefon.
  • Odpowiedz