Wpis z mikrobloga

Mireczki, dzisiaj tego typu pytanie do ekspertów:

Przejeżdżając przez te skrzyżowanie, którym torem jedziemy? Linią czerwoną blisko lewej krawędzi, czy bliżej prawej krawędzi linią niebieską? Oraz po przejechaniu już tej wysepki, który pas zajmujemy? prawy czy lewy(są to jednokierunkowe z dwoma pasami ruchu)?

https://www.google.com/maps/@54.3248579,18.6325977,3a,75y,259.97h,90.81t/data=!3m6!1e1!3m4!1s2b_4uPk7JZL9xa5zqomQNg!2e0!7i13312!8i6656

#prawojazdy #kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta #gdansk
Pobierz ZAWADIAK - Mireczki, dzisiaj tego typu pytanie do ekspertów:

Przejeżdżając przez t...
źródło: comment_QExFlnEdlZAq2jB6DKbuaw2CLRq3VTh4.jpg
  • 14
@ZAWADIAK: Po wyjeździe zmieniasz na środkowy albo na ten gdzie będzie Ci dobrze zmienić w dowolnym momencie kierunek jazdy. W każdym bądź razie zawsze pas do jazdy na wprost.
@ZAWADIAK: na moje prawej strony, argumentowałbym to ruchem prawostronnym. Chyba, że droga z której wyjeżdzasz ma dwa pasy to z tej strony z której pasa wjechałeś na skrzyżowanie.
Jeżeli chodzisz na kursy to dopytaj instruktora powinien Ci wytłumaczć wraz z argumentacją którą w razie czego powinieneś sie posłużyć.
@ZAWADIAK: przy skręcie w lewo masz dojechać do osi (dwukierunkowa) lub lewej krawędzi (jednokierunkowa) jezdni.
Nie ma żadnej zasady dla zajmowania pasa ruchu po skręcie z jednym pasem na wiele pasów, więc zajmujesz dowolny.
Przy skręcie w lewo musisz uważać, bo skręcający w prawo też może zająć dowolny i ma pierwszeństwo na dowolny pas.
@ZAWADIAK Chyba to przesadnie komplikujesz. Ja tam widzę miejsce na jeden pas ruchu między wysepkami, a na drodze za nimi jest linia przerywana, więc o ile nikomu nie wymusisz ani nie będziesz blokować ruchu, to zajmij sobie który pas chcesz, przy czym lewy jest łatwiejszą i bardziej intuicyjną opcją, bo chcąc wjechać na prawy i tak musisz przeciąć przez lewy ¯_(ツ)_/¯
@Slowbro: możliwe, że masz racje, chyba jestem trochę przewrażliwiony ()
Ale to chyba przez moją instruktorkę, która ciągle się mnie czepia i drze jak zatrzymam się 10 cm za blisko/daleko któreś z krawędzi niż trzeba :/
@ZAWADIAK: biorąc pod uwagę, ze to jeden pas ruchu do skrętu, trzymasz się prawej krawędzi jezdni. Przy wysepce ustępujesz pierwszeństwa wszystkim pojazdom nadjeżdzającym z prawej strony, niezależnie na którym pasie się znajdują. Nawet jak widzisz, ze z prawej strony nadjeżdża pojazd ze skrajnie prawego pasa, a Ty chciałbyś włączyć się do ruchu zajmując pas skrajnie po lewej stronie, egzaminator mógłby uznać to jako wymuszenie pierwszeństwa, gdyż pojazd nadjeżdżający może w każdym