Wpis z mikrobloga

@Hatespinner: Ale ten wpis doskonale pokazuje, że kultura gwałtu to fakt- koleś wrzuca cytat o gwałcie i łączy go z obrazkiem sugerując, że w takiej sytuacji na pewno nie było tak naprawdę gwałtu.
Z resztą samo skupianie się na wyśmiewaniu ofiar zamiast potępianiu gwałtu też pod to podpada.
  • Odpowiedz
@Flypho jak nie ma przyzwolenia skoro tu taki wypadek a większość zamiast cisnąć po facecie ŚMIEJE SIĘ z tej dziewczyny.. I te komentarze sugerujące, że wina jest jej. Niestety jest jakieś dziwne społeczne oczekiwanie wstydu od ofiary. Już nie wspomnę o przyzwoleniu na molestowanie i heheszki z tego tematu. To jest SPOŁECZNY problem ale bardzo chcesz żeby tak nie było więc nie ma sensu o tym dalej dyskutować.
  • Odpowiedz
jak nie ma przyzwolenia skoro tu taki wypadek a większość zamiast cisnąć po facecie ŚMIEJE SIĘ z tej dziewczyny..


@karoozela:
Jaki wypadek? Nawet nie wiadomo czy ta kobieta została w ogóle zgwałcona, większość tutaj, słusznie czy nie, podejrzewa że nie, mając ku temu całkiem racjonalne powody. To jest sytuacja, co do której znaczna część obecnych tu i komentujących podejrzewa, że jest próbą zrobienia z siebie ofiary, a być może w areszcie
  • Odpowiedz
@HansLanda88 No tak bo policja bez niczego sobie kolesia zgarnela XD codzienność.
Jeśli ktoś fałszywie oskarża powinien ponieść konsekwencje, ale nie zakładam od razu, że oskarżenie jest fałszywe.
  • Odpowiedz
@Flypho te twoje uogolnienia typu "coraz częściej" z dupy wzięte, plz. Nie traktuje się tego poważnie bo weszła do jego mieszkania a dla wykopkow to już dowód ze chciała uprawiać seks bo jak można inaczej XD albo nawet jakby chciała a później nie to jak mogłaby odmówić skoro już weszła. Niebezpieczny tok myślenia się tu wkrada
  • Odpowiedz
a ty masz pretensje, że ludzie nie stają bezmyślnie w obronie kobiet,


@Flypho: Raczej, że bezmyślnie stają w obronie faceta i zakładają, ze na pewno winna jest kobieta. To może powodować, że a) sprawcy mniej będą się bać gwałcić b) kobiety będą bały się zgłaszać takie przypadki, bo np. ktoś oskarży je o głupotę i że sama się prosiła

Co do liczby gwałtów- tak jak napisałem- przez takie postawy wiele może
  • Odpowiedz
@karoozela: widzisz po prostu z gwaltami jest o tyle problem, ze to jest czesto slowo przeciwko slowu.

jezeli wchodzisz do czyjegos domu, szczegolnie z jakims nowo poznanym facetem to musisz miec tego swiadomosc. to dlatego kobiety z reguly niechetnie chodza do obcych do domu w pojedynke (i slusznie). takie zachowanie to po prostu dzialanie wbrew instynkowi zachowawczemu.

ja nie chce go usprawiedliwiac bo jezeli ja zgwalcil to jest smieciem, no ale
  • Odpowiedz
te twoje uogolnienia typu "coraz częściej" z dupy wzięte, plz. Nie traktuje się tego poważnie bo weszła do jego mieszkania a dla wykopkow to już dowód ze chciała uprawiać seks bo jak można inaczej XD albo nawet jakby chciała a później nie to jak mogłaby odmówić skoro już weszła. Niebezpieczny tok myślenia się tu wkrada


@karoozela:
W tym temacie używa się takich odrażających pseudonaukowych wysrywów jak 'rape-shaming' albo 'kultura gwałtu', które
  • Odpowiedz
Najpierw 52-latek stawiał drinki i zabawiał rozmową, później zwabił 19-latkę do swojego mieszkania i wykorzystał ją seksualnie.


@trebeter: Młodą pewnie kręcili "tatusiowie" sponsorzy, a jak wyszło, że nie jest na tyle bogaty jak się kreował i nie będzie w stanie jej sponsorować, to oskarżyła go o molestowanie. W tę wersję jestem w stanie uwierzyć.
  • Odpowiedz
@filozof900 przepraszam ale nie mam dostępu do artykułu. Nie było żadnych śladów silowego wykorzystania? A nawet jeśli to skąd wiesz, że nie upil dziewczyny i nie wykorzystał? Dziwne dla mnie ze bez dowodów by oskarżyli kolesia i od razu na 3 miesiące do aresztu.
  • Odpowiedz
@Flypho: Nie masz co tlumaczyc zielonce bo to jak grochem o sciane. xD
'ALE POWINNO BYC INACZEJ, TO NIEGODZIWE, NIEGODZIWYCH TRZEBA KARAC! SPRAWIEDLIWOSC ZAWSZE ZWYCIEZY!1 BRONCIE NIEWINNYCH!'
  • Odpowiedz
@Flypho o

te twoje uogolnienia typu "coraz częściej" z dupy wzięte, plz. Nie traktuje się tego poważnie bo weszła do jego mieszkania a dla wykopkow to już dowód ze chciała uprawiać seks bo jak można inaczej XD albo nawet jakby chciała a później nie to jak mogłaby odmówić skoro już weszła. Niebezpieczny tok myślenia się tu wkrada


@karoozela:
W tym temacie używa się takich odrażających pseudonaukowych wysrywów jak 'rape-shaming' albo 'kultura
  • Odpowiedz
@Flypho: To nie było uogólnienie, stwierdziłeś to jakby było faktem, a masz na to dane?

Dlaczego bezmyślnie? Mają właściwie dwie drogi, muszą zdecydować czy ta kobieta była niewyobrażalnie głupia/naiwna albo założyć, że kłamie. Jak widzisz, na Wykopie ludzie jednak wierzą w ludzką inteligencję i wybrali opcję drugą, być może chociażby z powodu faktu, że osoby tak nieogarnięte statystycznie pojawiają się niezwykle rzadko w przeciwieństwie do osób składających fałszywe oskarżenia.


@Flypho:
  • Odpowiedz
I nie masz nic na poparcie takiej tezy poza własnymi podejrzeniami.


@Flypho: Nie, to nie są moje domysły, Twoimi domysłami jest mówienie, że jest coraz więcej fałszywych oskarzeń. Myślałem, że to oczywiste, jeśli nei to możemy pobawić się w szukanie statystyk.
  • Odpowiedz