Wpis z mikrobloga

@pepkodziobak: @robertx: Rządową to można o kant dupy rozbić, ponieważ ma duże braki w danych. Nie ma dużej ilości ksiąg wieczystych.
Co do www.ksiegiwieczyste.pl słyszałem, ale też nie znajdziesz tam wszystkich.
  • Odpowiedz
@nophp: Adres i lokal który mnie interesuje normalnie znajduje - nie będzie imby, że zapłacę 40 zł, i nagle się okaże, że jednak go nie mają w bazie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Spoko. Jak chcesz być na czasie z tematem ksiąg wieczystych i tego jak działa ta ustawa to polecam ci jeszcze ten blog. Nieruchomości - Medium Piszę tam teraz serię artykułów na temat ustawy o księgach wieczystych. Będzie po kolei opisane co jak i dlaczego. Pamiętaj. Księga wieczysta to nie całość stanu prawengo. Jest jeszcze ewidencja gruntów i budynków, plan zagospodarowania, zameldowanie, statut spółdzielni (dla nieruchomości lokalowych).
  • Odpowiedz
@robertx: Generalnie taki wyszukiwarek umożliwiających ustalenie numeru kw jest coraz więcej - wręcz rosną jak grzyby po deszczu, a i ceny maleją.Osobiście korzystałam z kilku - nie jest to ściema - jeśli mają w bazie numer kw - to ci go faktycznie podeślą, oczywiście jak zapłacisz. A ze konkurencja duża, to ceny coraz niższe, bo ja znalazłam nawet za niecałe 20 zł (z tym,że musisz płacić przez internet, bo smsy kosztuja
  • Odpowiedz
@robertx: a wyszukuje, w zależności co wpiszesz:P, a że też szukałam info na ksiegiwieczyste.pl, to trafiłam tu. Przy okazji - czy uzyskane tam dane, wykorzystywałeś tylko dla siebie? Czy np. jeśli chciałabym iść do sądu i podałabym ustalony w ten sposób numer kw - czy sąd zapyta mnie, skąd go mam, czy nie będzie go to interesowało?
  • Odpowiedz