Wpis z mikrobloga

Wstępny audyt mogę ci zrobić za darmo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co do dalszego to trudno powiedzieć, wszytko ma swoje plusy i minusy - tak na prawdę zależy na co trafisz, możesz mieć ogarniętego gościa, co zrobi porządnie robotę albo agencję która ma konkretne know-how, zaplecz itd.

Ale też możesz trafić źle, trafisz do gościa, dla którego jesteś kolejną częścią prowizji/gościem bez odpowiedniej wiedzy.
@fruwajacy_dronik: Minimum 1k netto szykuj za sam audyt bez wdrożeń - w zależności od wielkości sklepu, typu platformy, wielkości site'u, ilości problemów, itp. będzie szło w górę. Nastaw się na konkretne koszty, o ile nie chcesz, by ktoś kaszanę zrobił.

edit: na useme bym nie polecał, co najwyżej rozliczenie ze złowionym typem przez tą platformę jedynie, w większości są tam nieszczególnej jakości usługi... równie dobrze możesz oferię/alledrogo uderzać - będzie to
@fruwajacy_dronik: Podałem wyżej - absolutne minimum za mały sklep bez większych problemów do łatania - 1k za sam audyt. Cena wdrożeń zależy od tego, jak bardzo skomplikowane #!$%@? będzie trzeba robić - kod kodowi nie równy z tego co wiem - ja programistą nie jestem, ale poza pracą SEOwca, czas pracy programersa będziesz musiał doliczyć w głowie (nawet takiego z agencji), więc w zasadzie nad stroną 2 osoby będą Ci pracować
@fruwajacy_dronik: Na zakończenie jeszcze 3 dobre rady:

1 - nie oszczędzaj na audycie i jego wdrożeniu, nie pomijaj poszczególnych punktów, by było szybciej/taniej - to naprawdę baaardzo istotna sprawa

2 - weź lepiej freelancera - unikniesz dodatkowego narzutu agencji, która go zatrudnia

3 - bardzo dobrze zorientuj się w temacie przed dokonaniem wyboru kandydata; niestety "branżunia" u nas nie należy do najciekawszych środowisk i sporo jest pseudo seowców, krętaczy, guru rodem
@FilipTraum jak czytam Twoje wpisy to nie pasujesz mi do branży SEO - to komplement :D Zawsze odpowiadasz rzeczowo, bez niepotrzebnego bicia piany. To na plus :)

BTW są gdzieś w sieci przykłady audytów SEO? Widziałem kilka z jednej agencji i zastanawiam się czy kazdy jeden wygląda tak samo z niewielkimi różnicami... ;) Jestem devem więc też siedzę nieco w temacie.
@mirunek: Dziękuję za docenienie :) Po prostu staram się nie mieć mentalności "Janusza" i pomagać, jak dam radę. Jeśli czegoś nie wiem - wolę po prostu przemilczeć. Jak z lekarską maksymą "Primum non nocere" - lepiej czasem zawrzeć gębę i nie robić z siebie speca nie znając tematu, niż potem mieć zszarganą reputację dla kilku złotych cebulionów, imho.

To jednak jak wiadomo - indywidualna kwestia nie tyle SEOwca, co człowieka.

Co
Po raz kolejny polecam poczytać magazyny online marketing, nowa sprzedaż, może być na stronie internetowej, zobaczysz sobie ile kosztują takie uslugi ;)