Wpis z mikrobloga

To co u nas się nazywa cebulą, w innych krajach też jest na porządku dziennym, tak jak i w innych krajach są Janusze, tylko co ciekawe, są kraje gdzie to zjawisko jest małe, ale są i kraje gdzie to zjawisko jest o wiele większe niż w Polsce. Np w Hiszpani cebula 100%, czyli napicie się w umór przed klubem, bo w klubie drogo, napitym się potańczy, ewentualnie jedno piwo w klubie, ale
  • Odpowiedz
@just_for_the_moment: Ja zawsze karzę zapakować, nawet jak została 1/4 porcji. Byłem już w różnych restauracjach i nigdy nikt mi nie odmówił, ani krzywo nie spojrzał. Swoją drogą w stanach to jest standard że pakują Ci resztę żarcia na wynos, często nawet pakują bez pytania.
  • Odpowiedz
co z nami polakami jest nie tak

@JuneJohn:
1. Polakami. #grammarnazi
2. Nic nie jest 'nie tak', po prostu widzisz efekty długotrwale prowadzonej polityki wstydu, wg której bycie Polakiem jest "obciachowe" i "nienowoczesne". Przejrzyj sobie memy z małpą. To jest dokładnie ten efekt.

Ja zawsze karzę

@qoszmar: Za co i kogo karzesz? Czy zasłużył na tę karę?
No chyba, że chciałeś napisać, że kazałeś komuś coś. Wtedy należy napisać "każę".
  • Odpowiedz
  • 9
@czlowiekbutelka ja to słyszałem o akcji jak typ golonki ni zjadł i poprosił o zapakowanie 'dla pieska' co by w domu #!$%@?ć bo dobre było. Kelnerka zapakowała mu 5innych niedojedzonych, coby piesek miał więcej :D
  • Odpowiedz
@zakowskijan72: właśnie to "jest nie tak", ta polityka wstydu. A zwróć uwagę tym od memów z małpą to Ci pojadą jeszcze, że nie masz dystansu i z każdego można się śmiać tylko nie z Polaków.
  • Odpowiedz
  • 0
@just_for_the_moment a tam cebula, 2 moje znajome co są menagerkami w badzo do tych restauracjach mówią że norma jest coś podjeść po gościu jak zostawił np całego kotleta czy pieroga i nikt nie widzi w tym nic złego.
  • Odpowiedz
  • 0
@just_for_the_moment :) ja zawsze staram się zjeść do końca bo jestem nauczony ale jak już zostanie to proszę o opakowanie ( nawet jak jest płatne ) lub o zapakowanie i biorę ze sobą ( ͡º ͜ʖ͡º) wiem że jakbym zostawił resztę jedzenia to i tak wyrzucą a szkoda marnować jedzenie
  • Odpowiedz
@just_for_the_moment: z mojego doświadczenia im lepsza restauracja tym lepiej wziąć jeśli faktycznie ci smakowało. Pozostawienie dania może zostać odebrane jako obraza dla kucharza jeśli danie faktycznie było dobra.

Cebulą można nazwać tylko osoby ze strony restauracji jeśli uważają, że to dziwne.
  • Odpowiedz
@just_for_the_moment: w sumie to głupie pytanie, kupiłeś, zrobili ci, nie masz już siły, pytasz czy da radę wziąć do domu i tyle, raczej powinni być na to gotowi

edit; KUPIŁEŚ, to jest dla nich najważniejsze, oni tylko wykonali usługę
  • Odpowiedz
@just_for_the_moment: moja babcia wiele lat była szefową kuchni w małej restauracji, bardzo miło wspominała jak klient prosił o zapakowanie jedzenia „bo jest pyszne, a porcja tak duża że nie jest w stanie zjeść, chętnie zje później” - odbierała to jako komplement :)
  • Odpowiedz