Wpis z mikrobloga

Mirki, mamę rano obudził mocny ból w mostku. Nie miała siły wstać, wziąć dużego oddechu. Pojechała do lekarza i dostała pyralgin i hydroksyzyne. Puścili ją do domu.
Mówi, że nadal ją boli i nie może robić mocnych ruchów, bo ją boli. Kurcze czego mogą być to objawy? Dodam, że mama ma wymagającą pracę w trybie 12h, zmiany dzienne i nocne.
EKG też zrobili ale aktualnie nic nie wykazało.
#ratownictwo #medycyna pozwolę sobie na #999 #pytanie
  • 10
  • Odpowiedz
@user_Adrian Lekarzem nie jestem ale brzmi jak zawał (ʘʘ) No, ale jeśli ekg wyszło w porządku... Kurczę, mama to już powinna lekkiej pracy sobie szukać a nie tak harować (,)
  • Odpowiedz
@user_Adrian: Nie mam wykształcenia medycznego, ale czytałem kiedyś, że ból przypominający zawał może dawać np. przepuklina rozworu przełykowego. Ale czy mogłoby to wystąpić nagle i z dużym nasileniem(?). Zbytnio się też nie sugeruj tym co piszę, sam poczytaj i wyciągnij wnioski.
  • Odpowiedz
@user_Adrian: Jest szansa że to zwyczajna nerwica. Ja z kolei niegdyś notorycznie skarżyłem się na bardzo silne bóle międzyżebrowe, droga eliminacji padło na nerwicę. Zmieniłem pracę na dużo spokojniejsza i po bólu ani śladu
  • Odpowiedz
Mialam podobne ataki, kilka wizyt na sorze. Kardiolog i wszystki badania wyszly ok. Padlo na nerwice. Nie musi byc to ze stresu. U mnie glowna przyczyna byla kilkuletnia nieleczona bezsennosc plus duzo pracy. Stresu raczej brak. Wez najlepiej mame do kardiologa i badania zrobcie.
  • Odpowiedz
@user_Adrian uniesienie odcinka ST w EKG może sie pojawic kilka godzin po zawale, proponuję zrobić badanie jeszcze raz. W przeciwieństwie do Mirków wyżej ratmed here. Czy ból gdzieś promieniuje? Jaki jest charakter tego bólu? Objawy nadal sje utrzymują?
  • Odpowiedz
  • 0
@user_Adrian mamie przydałaby się dalsza diagnostyka, przyczyn może być wiele takich dolegliwości. Innymi słowy wizyta w POZ, skierowania do specjalistów oczywiście czekając swoje na termin...
W kwestii zawałów...istnieje coś takiego jak NSTEMI czyli zawał bez uniesienia odcinka ST. Po drugie cześć zawałów daje objawy niecharakterystyczne, np. bóle ok. brzucha, ukł. mięśniowego. Zawsze przy cieniu podejrzenia zawał należy wykluczyć badaniem poziomu troponin z krwi.
  • Odpowiedz