Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #uk #pracbaza #korposwiat #korpo

Kolejny dzien w korpo i kolejna absurdalna historia, po ktorej chyba zdecydowalem ze do korpo nie pasuje i zaczynam sie rozgladac spowrotem za malym software housem.

W ten piekny poranek zostalem wezwany na rozmowe. Pytanie: czy to prawda ze telefon ktory laduje i ladowarka sa moje prywatne? No tak, a co? Panie Vilay, jest pan w pracy i w pracy uzywa Pan tylko sprzetu firmowego. Nie moze Pan uzywac zasobow firmy do swoich celow w czasie pracy. Prosze wiecej nie przynosic ladowarki do pracy. Co??? xD

Korpo jest troche jak socjalizm, tworza problemy tam gdzie ich nie ma zeby byla praca dla ludzi co je rozwiazuja... Oszczedza funta na pradzie, zaplaca kilka tysiecy za znalezienie nowego pracownika...
  • 56
@szczym_do_ludzi: można ale to wszystko zależy od pracowników nie od pracodawców. Jeżeli pracodawca nie czuje że w razie wpadki zostanie pozwany i/lub prawo na to nie pozwala to będzie pozwalał. Dlatego w krajach o słabym systemie sądowniczym pracodawca często leje na health and safety. Natomiast jeśli pracownicy/klienci przeginają w drugą stronę to pojawiają się akcje jak w USA gdzie na kamperach piszą że kierowca nie może używać kuchni w kamperze w
@vilay: paaanie ktoś tu dobrze ryzykiem zarządził :) a jakby cię ta ładowarka ZABIŁA!

ja mam małe korpo co robi dla duże korpo i jest poko ładowarkę se wpinam, każdy wyjebka, nawet plajstajszą mamy