Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanie.

Mam kartę z plusa w abonamencie, w tym mam pakiet internetu. Kartę używam w mobilnym routerze i służy jako źródło internetu w miejscu gdzie nie mam możliwości podciągnięcia normalnego łącza. Sęk w tym, że usługa LTE ma zmienne IP, a osoby korzystające z tej karty muszą mieć dostęp do usługi wymagającej stałego IP.

Ktoś mi kiedyś powiedział, że jest usługa, nawet darmowa, zapewniająca stałe IP. Ktoś, coś ?

#plus #lte #siecikomorkowe #siecikomputerowe #internet #informatyka #wincyjtagow
  • 7
@Palwed: Tak jak wspomniano - DDNS. Nie zapewnia stałego IP, ale zapewnia stały alias (adres) którego można użyć żeby się połączyć z adresem który aktualnie jest na urządzeniu gdzie taki DDNS chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Palwed: Google twoim przyjacielem :) W każdym razie rozchodzi się o to aby na jakimś serwerze z normalnym łączem postawić VPN do którego będziesz się łączył po swoim LTE co pozwoli ci na przekierowanie ruchu z serwera do urządzenia używającego LTE. Jakiś czas temu chyba nawet był na wykopie artykuł zaufanejtrzeciejstrony jak postawić swój VPN na prywatnym serwerze. Oczywiście całość wiąże się z kosztem miesięcznym utrzymania VPSa (od kilkunastu do kilkudziesięciu