Wpis z mikrobloga

Jestem w tym temacie nowy, więc wołam ekspertów z #dieta i #mirkokoksy

Od kilku dni sumiennie liczę wszystko co jem no i tak średnio bym powiedział. Mirkowa plotka z tych tagów głosi, że posiłki powinny wyglądać mniej więcej:
1.7 - 1.8g białka/kg masy ciała
1g tł/kg
reszta węglowodany

Zakładamy, że liczba kalorii jest stała - taka jak zapotrzebowanie. Jak bardzo zaburzenie powyższych proporcji wpływa na organizm? Np zwiększenie tłuszczu do 1.5 g, kosztem węgli.
  • 3
@JanuszSnieg a jak ma wpływać na organizm? Sądzisz że każdy trzyma się tych ustaleń z dupy? Jedni lepiej się czują na high carb, inni na low, kwestia preferencji. Nie wiem co byś musiał jeść aby trzymać codziennie równo 1g tłuszczu, chyba codziennie to samo xD
@przomsik: Jem codziennie coś innego i 1g/kg tłuszczu to dosyć sporo, chociaż czasami trzeba się z tym fatem ograniczać (jak zjesz w mcdonaldzie śniadanie :) )

@JanuszSnieg: Dużo zależy od tego jaki jest Twój cel. Generalnie trzymaj się założonych makroskładników, ale jeżeli czasami zjesz więcej fatu na koszt węgli to nic się nie stanie. Najważniejsze, żeby białko było stałe.
@JanuszSnieg:

1.7 - 1.8g białka/kg masy ciała


Od 1.2 do 3.5 w zależności od redukcji/masy treningu ich etapu

1g tł/kg


Od 0.2 do liczby nieokreślonej w zależności od ilości węglowodanów

reszta węglowodany


Od 0 do nawet 10 g na 1 kg ciała w zależności od wrażliwości insulinowej i aktywności