Wpis z mikrobloga

Jakie polecacie tańsze odpowiedniki leków typu:

- Gripex/Theraflu - typowa saszetkowa mieszanka na objawy przeziębienia
- Strepsils - wiadomo, ból gardła
- Zatoxin - tutaj ceny nie znam więc nie wiem czy to drogo, ale ogólnie potrzebuję coś na zatoki

Nie mam polskiej apteki pod ręką, ale mam możliwość kupienia w niej na odległość, tylko brak podglądu na żywo i ekspedientki przed sobą :S
#zdrowie #leki #chorujzwykopem #pytaniedoeksperta #obrazekdlazwiekszeniaatencji
Sepang - Jakie polecacie tańsze odpowiedniki leków typu:

- Gripex/Theraflu - typow...

źródło: comment_hTVThtWr8RVMqONlnM5vnkK6HPOBuFW1.jpg

Pobierz
  • 6
@Sepang:
Gripex (jeśli masz kaszel) - dekstrometorfan + pseudoefedryna + paracetamol - możesz zastąpić: Cerugrip , Gripblocker Express, Gripex Max, Grypostop
Theraflu (jeśli nie masz kaszlu) - paracetamol + pseudoefedryna - możesz zastąpić: Gripblocker Zatoki
Strepsils - alkohol 2,4-dichlorobenzylowy + amylometakrezol - nie ma nic podobnego
Zatoxin - suplement, raczej nie zadziała po użyciu, a dopiero po n-dniu od stosowani
@cojaturobietezzajety: gościu, nie po to piszę wyjaśnienie w poście żebyś mi tu pomstował teraz...

nie mam ochoty ani czasu przetrząsać internetu w poszukiwaniu chemicznych bliźniaków leków, dlatego o to zapytałem
@Sepang: https://www.lekinfo24.pl/ - wchodzisz w wyszukiwarkę, wpisujesz nazwę leku, sprawdzasz skład, szukasz odpowiedników - masz podane średnie ceny razem z refundacją.
gripex - FluControl, chyba najlepsza mieszanka na rynku kiedy mówimy o jakości w stosunku do ceny.
Na gardło Gardimax jest niedrogi, a zatoxin? zatoki to lepiej płukać (irigasin,fixin), albo przyjąć coś z pseudoefedryną.