Wpis z mikrobloga

@Trusky92: może spróbowali jednocześnie uciekać w tym samym kierunku lub liczyła że duży zjedzie, wielu tak wymusza na drodze z dużymi marginesami, jedzie na chama licząc że ktoś zjedzie a kierowca tira stwierdził że woli jebnąć osobówkę niż np. w drzewo. A może samobój? #!$%@? wie, kilka sekund, szybkie, błędne decyzje i dramat gotowy
  • Odpowiedz
@Papasanbaba: zobacz sobie ncap z tego aveo i porównaj sobie z nawet starszymi autami typu e46 czy e39, różnica jest znaczna. Jakby jechała jakimś autem które ochrania kierowce w jakikolwiek inny sposób niż za pomocą poduszki to może by przeżyła. No ale jak tu przy 50 dach się gnie a drzwi się zakleszczają to o czym my gadamy xD
  • Odpowiedz
@Basteq: Nie kumam, zaczęła wyprzedzać, okazało sie, że nie wyrobi i dalej cisnęła na czołówkę? Ile to razy musiałem dawać po heblach bo jakiś wyprzedzany pajac z urażoną dumą zaczął przyspieszać.

No ale takie są skutki braku nauki wyprzedzania. Na kursach uczymy się zaliczyć egzamin zamiast jak reagować w niebezpiecznych sytuacjach.
  • Odpowiedz
@Basteq: Zdecydowanie nie pośpiech, a brak umiejętności i pokory jest najgorszym doradcą. Gdyby miała więcej skilla, było miejsca do ucieczki, ewentualne przerwanie manewru, opcji bez liku. Więcej pokory sprawiłoby że poczekałaby na lepsze warunki i pustkę z naprzeciwka. Większość kierowców jeździ słabo lub bardzo słabo, taka jest przykra prawda.
  • Odpowiedz
@madmat: Z tym miejscem do ucieczki nie zawsze prawda. Jako strażak OSP wyjechałem kiedyś do wypadku, gdzie była podobna sytuacja, tylko, że w momencie wyprzedzania i zorientowania się, że wyprzedzający nie zdąży oba samochody (wyprzedzany i wyprzedzający) zaczęły hamować, jeden żeby wpuścić, drugi żeby się schować... najlepiej się to nie skończyło.
  • Odpowiedz
@Papasanbaba: A ja bym zaryzykował stwierdzenie, że samochód z czterema gwiazdkami euro ncap dawał by jakieś szanse na przeżycie. Niestety ten Chevrolet ma 1,5 gwiazdki. Samo to jak poskładał się na teście zderzeniowym wiele o bezpieczeństwie mówi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Sweet_acc_pr0sa: imho wolniejsze. Kiedyś miałem malucha i trzeba było się porządnie zastanowić czy warto wyprzedzać. Długo miałem też busa, diesla 70KM z vmax 120km/h i on mnie nauczył pokory.
Po maluchu miałem turbo diesla i na samym początku nauczyłem się (bez szkody na szczęście), że to jednak nie rakieta i też trzeba myśleć.
  • Odpowiedz