Wpis z mikrobloga

Mistrzostwo Polski samo w sobie jest niewiele warte bo i ta liga jest niewiele warta. Prawdziwą wartość stanowią tylko i wyłącznie eliminacje do Ligi Mistrzów więc takie kluby jak #jagiellonia czy też #lechpoznan nawet wygrywając ligę nie mają za bardzo z czego się cieszyć bo realnych szans na CL i tak nie ma nawet przy najwyższej formie, bo szansa na trafienie przeciwnika nie do przeskoczenia pojawi się w przypadku Białegostoku 4 razy, a w przypadku Lecha prawdopodobnie 3 lub 2*. Jedyne szanse (chociaż przy obecnej formie niewielkie) realne szanse zachowuje #legia bo co prawda szans na rozstawienie w ostatniej rundzie nie ma, to jednak do pokonania będzie tylko i wyłącznie jeden trudniejszy przeciwnik.

Faktem natomiast jest to że z eliminacji do LM jest bliżej do samej LE i to też stanowi wartość, natomiast w układzie gdy od tego roku ścieżka do fazy grupowej jest dłuższa to i również w tej kwestii oprócz Legii na niewiele bym liczył.

*jadę z pamięci i na intuicji bo bez 90minut i ichniejszej corocznej symulacji pucharów jestem bezradny, ale tendencja jest zachowana.

#takaprawda #ekstraklasa #ekstraklasatriggers #pilkanozna
Pobierz peetee - Mistrzostwo Polski samo w sobie jest niewiele warte bo i ta liga jest niewie...
źródło: comment_z0R9ubrVsXPdWH2Hc9bH6DE5Nzx0ofNW.jpg
  • 24
@peetee: Tylko, że będąc mistrzem grasz o Ligę Europy z innymi mistrzami, gdzie mistrzowie lepszych krajów zwyczajnie grają w Lidze Mistrzó, więc szansa na wpadnięcie na drużynę "nie do przejścia" jest mniejsza
@peetee: Kibice Legii uwielbiają tworzyć mity. I nie wiem czy bardziej mnie śmieszą te teksty, czy to że istnieją ludzie niebędący kibicami Legii którzy łykają te bzdury. Wymienie najpopularniejsze i napiszę dlaczego to bzdury:
1. "Ligę gra się dla pucharów europejskich, a nie dla mistrzostwa samego w sobie" - oczywista bzdura, od zawsze w piłkę nożną i inne sporty gra się po to, żeby włożyć puchar do gabloty. Puchary europejskie to
1. "Ligę gra się dla pucharów europejskich, a nie dla mistrzostwa samego w sobie" - oczywista bzdura, od zawsze w piłkę nożną i inne sporty gra się po to, żeby włożyć puchar do gabloty. Puchary europejskie to jedna z gratyfikacji. Kibice Legii używają tej 'karty - pułapki' żeby przekonać innych że to właśnie oni zasługują oraz powinni być mistrzami, bo najlepiej poradzą sobie w pucharach. Gdyby jednak to była prawda to dlaczego
bo tak szczerze to żaden Polski zespół na dłuższa metę niema szans ani w LM ani w LE.


@LosB: co masz na myśli że nie ma szans w LM ani w LE? Bo to że żaden polski klub nie wygra Ligi Mistrzów to za bardzo ameryki nie odkryłeś.
No faza grupowa w LE to już jest osiągniecie które trzeba zapisać w historycznych annałach klubu...


@LosB: Ale masz świadomość że Legia grała w ostatnich pięciu latach grała trzy razy z fazie grupowej LE i raz w fazie grupowej LM? Z czego dwa razy grała jeszcze późniejszej fazie pucharowej?
@peetee: Mam i w dalszym ciągu powtarzam że podniecanie się "że legia powinna być mistrzem ekstraligi i iść grać w LM, bo więcej razy tam była/ lepiej jej szło" jest totalnie bezsensu.
Mam i w dalszym ciągu powtarzam że podniecanie się "że legia powinna być mistrzem ekstraligi i iść grać w LM, bo więcej razy tam była/ lepiej jej szło" jest totalnie bezsensu.


@LosB: nie powtarzasz ponieważ nigdzie tego nie napisałeś i także ja nigdzie czegoś takiego nie napisałem co piszesz w cudzysłowie. Jedyne co napisałeś to konkretną głupotę sugerującą że gra w pucharach dla Legii jest czymś nierealnym.