Wpis z mikrobloga

W ubiegłym roku byliśmy na wypadzie po Tatrach. Trasa z Murowańca na Zmarzły Staw. Tą sama trasą powrót. Co się zobaczyło na trasie to się nie odzobaczy. Parka - na oko trochę po 30 lvl targała rowery z Czarnego Stawu Gąsienicowego w górę. Pytamy ich zdziwieni "a wy gdzie". Oni, że w górę, na Zmarzły, przez Zawrat chcą do MOKA zjechać XD. Ludzie patrzyli się na nich jak na zjawy, oni bez mapy, z planu widać, że o górkach pojęcia nie maja. Mówimy, że nie dadzą rady, że pod Zmarzły może jeszcze wtargają ale dalej nie ma szans. Wyśmiali nas. Ze 4 h później widziałam ich pod Murowańcem więc przygodę przeżyli. Nie wiem co myśleć o takich ludziach ¯\_(ツ)_/¯.
Sezon się zaczyna więc pamiętajmy - na trzeźwo wymyślamy trasy :D

#tatry #mtb #prawiewyszlo #rower
Pobierz niepokonanykotecek - W ubiegłym roku byliśmy na wypadzie po Tatrach. Trasa z Murowańc...
źródło: comment_0IhUpzWbbyzuFj8onBBpGtoMNxHgGZuq.jpg
  • 12
@niepokonany_kotecek: to pewnie zniesli tutaj albo zjechali po lewej (nie widać czy jest spadek czy nie). W każdym razie z doświadczenia fragmenty z łańcuchami są czasem możliwe (i często łatwiejsze) na rowerze.
Do tego przyjemność większą i można w ciągu dnia zrobić w górach nawet ponad 100 km w porównaniu do kilkudziesięciu wędrując (ʘʘ) słowem, same zalety.
@kondradt: Chyba wezwałeś niewłaściwą osobę do cytowanego tekstu ;) Żeby wejść tamtędy na Zawrat trzeba mieć obie ręce wolne, a oni nie mieli uprzęży do jakiegoś zamocowania rowerów na plecach. (Oczywiście wszystko nielegal) Inna rzeczą jest, że rower - damka tej laski, ledwo się trzymał przy zjeździe z Murowańca, gdzie tam jakieś ambitniejsze trasy. Podsumowując ich wejście - zawrócili przed Zmarzłym.

Ogólnie przewrotnie trochę ten post zadziałał - chciałam pokazać absurdalny
@kondradt: głowy nie dam bo mieszkam i jeżdżę w Alpach. Może w Tatrach łańcuchy zakłada się na trudniejszych trasach niż tutaj to wtedy niekoniecznie. Ale jeśli na podobnych to na rowerze jest się sporo stabilniejszym przy większym kącie w dół niż na nogach.
Normalnie można zjechać do trudności T3, przy t4, zależy, trzeba prowadzić w dół czasem rower. Cokolwiek wyżej jest nie do zjechania i wtedy poro latwiej zejść. Przynajmniej dla