Wpis z mikrobloga

#szosa #rower
Kurde im człowiek starszy tym tyłek gorzej znosi siodełka. Mam kilka gaci 4f, takie standardowe za paredziesiąt zł - do tej pory starczało, ale trzeba mi coraz więcej sudocremu. I jakoś mnie kości w tyłku bolą (o dziwo nie podczas jazdy a siedzenia na krzesłach w tramwaju/przed kompem.
Do rzeczy: chciałbym kupić jakieś gacie nadające się na całodzienne trasy na szosie. Nastawione tylko na "endurance" - komfort i tylko komfort. Nie chcę wywalać miliarda cbln, więc może takie gacie z Decathlona z żelową pielucha albo bardzo podobne takie, z taką samą pieluchą - w sumie nie wiem do końca czym się różnią. Można w podobnych piniądzach dostać coś lepszego?
Szukam też rękawiczek na szosę bo te co mam to takie badziewka 4f za 3 dyszki. Niby dobre, odcisków nie robią, ale mam zamiar porobić w tym sezonie trochę dłuższych tras. Polecicie coś nastawionego na komfort?
Dzięki
  • 9
@goedenavond: siodełka chyba mam ok, choć w mtb i szosie mam zupełnie inne. Ogólnie to mi bardzo nie pasują ustawione płasko siodełka, muszę mieć kilka stopni pochylone do przodu. Inaczej czubek siodełka mi zawadza ;) Takiego używam w mtb i jest ogólnie fajowe, ale trzeba pochylić bo niepotrzebnie przód idzie tak do góry i uciska. W szosie mam siodełko oval które dla odmiany jest całkiem proste.
@mmichal: kilometry jakośam robię,
@mazaq1: No to właśnie jak ja mam lekko pochylone do przodu, to mam dużo większy nacisk na kości kulszowe, dlatego wole na płasko.

Tak czy siak proponowałbym spróbować z tym siodłem, może podjechać do sklepu i spróbować kilka opcji, No i najlepiej zmierzyć rozstaw kości i sprawdzić czy zgadza się to z tym siodłem.
@mazaq1: poza komentarzami o konieczności zmierzenia czy siodło jest dobre itp itd, to jako posiadacz zarówno modelu 500 jak i 900 mogę powiedzieć, że:
w 500 jest taka gąbka, niby nie miękka zbytnio, ale też nie twarda
w 900 podobno żel i faktycznie czuć że zachowuje się bardziej sztywno pod naciskiem

Przy rozjeżdżaniu dupy mogę potwierdzić, że na 900 byłem w stanie przejechać nawet 2 razy więcej niż na 500. Siodło
@mazaq1: jak porteczki to Contour (wkładka Dr.Pad). Wkładka jest mega wygodna i można trzaskać dystanse bez obawy o dupę.
Same spodenki to 1/3 sukcesu. Do tego trzeba mieć dobrze dobrane i ustawione siodło (zwykle pręty na płasko)
@piteerowsky: tylko decathlon to jest taki średniak, ale pewny. I dobre ceny. Mogę dać 2 stówki na gacie, ale pro sklepy oferują gacie za 5 stówek a to już nie mój level. Coś polecisz ;) ?