Wpis z mikrobloga

@Helsantonio_Montes: Robisz przeintelektualizowany wywód na temat rytmiki utworu, a zapominasz, że rap - podobnie jak wiele innych gatunków - ma być właśnie w prostym, chwytliwym metrum. A potem dodajesz kawałek, gdzie bosy pan, gra na gitarze bez kabla, siedząc na łóżku niczym Clapton, gdzie rytm też jest niezwykle prosty przez większość czasu.
@Helsantonio_Montes: https://www.youtube.com/watch?v=H-IVzFIRSVE, jeden z przedstawicielu rapu. Zdecydowanie piosenka o ruchaniu i ćpaniu. Przed wrzuceniem do jednego worka warto nadmienić: "W 2017 Rada Języka Polskiego uhonorowała artystę tytułem „Młody Ambasador Polszczyzny”. Poza tym po usłyszeniu jednego kawałka wiele nie wywnioskujesz. Tak samo mógłbym powiedzieć, że John Frusciante to jakiś mierny twórca elektornicznej muzyki ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@Helsantonio_Montes:
Ten utwór miał taką stylizacje, większosć utworów Łony&Webbera nie są aż tak dynamiczne i są utrzymane w jednostajnej stylizacji
-patologiczne teksty i wokal, który wypadaja metrum - można odznaczyć.
Poza tym w wielu utworach czasem monotonia bitu daje klimat, jak tu:
https://www.youtube.com/watch?v=_6HCOgTc5r4
A "-prosta jak cep i bardzo nudna, przewidywalna i w kółko powtarzająca muzyka.", przecież można wziąć gitarę basową i ją zjechać, że praktycznie co chwila powtarza się ten
@sebe13 Ten plini jwst w meteum 8\4 108bpm.

Właśnie do skoro juz o tym rozmawiamy, jeżeli znacie jakieś rapowe kawałki w polyrythm to podeślijcie jestem niezmiernie ciekawy efektu!

Jakieś nietypoowe tempo jak tutaj:
H.....s - @sebe13 Ten plini jwst w meteum 8\4 108bpm. 

Właśnie do skoro juz o tym ro...
@Alibabaa W ogóle wielki plusik za to, że jako jedyny potrafisz merytorycznie włączyć się w dyskusje i nie ma ataków adpersonam XD

Co do kawałka, potwierdzam mądry kawałek o normalnym tekście, tylko jak dla mnie bardzomonotonny i nie przykuwa uwagi na dłuższą metę, jestem jak dziecko z adhd XD

Ale rozumiem, że to styl tego muzyka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Helsantonio_Montes: https://www.youtube.com/watch?v=4Lg9FtAJHcQ - kolejny przykład normalnego rapera, jakim jest KęKę, który w ostatniej płycie nie użył ani jednego przekleństwa (ku zaskoczeniu XD). Personalnie ciekawa postać, z alkoholika do jednego z najlepszych raperów w Polsce. Polski rap nie taki patologiczny i zły jak go malują. Sam akurat nie jestem entuzjasta typowego patologicznego, ale w każdym stylu są różni przedstawiciele. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ale to "prostactwo i prosty rytm" tyczy się w zasadzie całej muzyki popularnej: rocka, popu, elektronicznej etc.etc. Tak samo teksty - w radiowych hitach jest nawet gorzej niż w rapie, bo wszystkie, ale to wszystkie są szmirami o miłości, zrobionymi przez writera, który napisał takich pierdyliard


@KolejnyWykopowyJanusz i o to mam ból dupy bo prości ludzie słuchają prostackiej muzyki - jest wysoki popyt na takie gówno to i musi byc wysoka podaż
@Helsantonio_Montes: Czemu każda osoba waląca sobie konia do techniki i rytmu zawsze słucha rocka albo metalu (albo jak widać synthwave'u xD), a nigdy jazzu czy klasyki. Przecież to strasznie niekonsekwentne, z jednej strony hurr durr szara masa słucha prostego gówna, a z drugiej strony sam wrzucasz jako kontrprzykłady niewiele bardziej skomplikowane czy nietypowe rzeczy (ten Gunship nie jest ani trochę bardziej skomplikowany niż hip hop).

Już pomijając to, że kreślenie
@Foresight Uwielbiam proste grańko na pianinie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mi nie chodzi tylko o technike ale również o dynamike i wprowadzanie słuchacza w dany nastrój, wiekszosc rapowych kawałków ma wybity rytm na 100% siły perkusji, brzmi mocno mechanicznie i jest zapętlone to od poczatku do końca

Wiecie o ile lepiej sie słucha piosenek gdy są w niej przejścia, dynamiczna perkusja (czyli przykładowo lewa reka uderza słabiej niż
H.....s - @Foresight Uwielbiam proste grańko na pianinie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 Mi nie chodzi ...