Wpis z mikrobloga

lol, nawet do tego wyższego i5 się nie opłaca. Drogo sobie liczą za procesorek o ~6% szybszy (w obrębie generacji GHz może być wyznacznikiem wydajności). Podają tam aby konkretne modele, czy to bardziej „zaufaj nam, jesteśmy mądrzejsi od ciebie” albo „który podobny się napatoczy, to wsadzimy”?
@apek ostatnio padłem jak okazało się, że nie da się zapisać plików na pendrive z partycją ntfs i macosx'owcy kupują soft do tego :D Ps. Moim zdaniem nie odczujesz różnicy
@apek: Ja mam tego środkowego procka, używam do pracy przy programowaniu i nigdy nie poczułem jakiegokolwiek spowolnienia. Myślę że przy pracy w photoshopie również nie odczujesz różnicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 0
@tell_me_more: chodzi o to ze w sklepie tego z i7 nie ma bo jest to konfigurowana wersja.

@czikapu: ale dlaczego? Przecież napisałem ze nie będzie używany do profesjonalnych czynności, a dużo podróżuje.
czasami bedzie uzywany do photoshopa, zmontowania wideo

nie będzie używany do profesjonalnych czynności

@apek: No to albo do internetu albo do montażu, nie ma raczej czegoś takiego jak laptop do wszystkiego.
Jeśli kupisz 13" lapka z Dual Corem, to jak będziesz korzystał z internetu, to będzie okej, ale jak czasem będziesz chciał go używać do PS'a/montażu, to procesor będzie dawał z siebie wszystko, a efekty nie będą satysfakcjonujące.
Jeśli kupisz 15"
@apek: Nie przepłacaj, czytaj ze zrozumieniem to co jest napisane.
W procesorach mobilnych intel stosuje jakieś #!$%@? praktyki, które nie mają racji bytu i tylko #!$%@?ą wszystko to co zostało wcześniej oznaczone. Cała rodzina Core i3, i5, i7 oprócz procesorów z dopiskiem HQ to burdel na kółkach na który nie zwracamy uwagi.
Do rzeczy:

Zastanawiasz się pomiędzy podstawowym Core i5 a Core i5 +480 PLN a Core i7 + 1440 PLN?
  • 1
@czikapu: nie radzi sobie z filmami 4K, ale 13pro już takich problemów raczej nie ma. Mam teraz 15 z Touch barem, ale chciałem spróbować czegoś mniejszego do pracy w podróży. Ma to byc mój jeden komputer do wszystkiego