Wpis z mikrobloga

Mirki z tagów #elektryka #automatyka #automotive #plc
Mam do zaprojektowania układ sterowania i diagnostyczny korzystający z [takiego] sterownika (https://www.tttech.com/products/automotive/electronic-control-units/general-purpose-ecus/hy-ttc-90/). Generalnie w oczekiwaniu na czujniki (indukcyjne analogowe/cyfrowe, halla itp) przygotowałem tester wejść/wyjść sterownika, żebym mógł symulować te sygnały: prądowe 0-20mA, napięciowe 0-5V, ale mniejsza o tym. W tej chwili wiązka wychodząca ze sterownika jest przylutowana bezpośrednio do testera, a do testów chciałbym móc swobodnie wypinać konkretny czujnik i podpinać jego symulowany odpowiednik. I tutaj pytanie: znacie/polecicie jakiś system wypinanych połączeń kabli? Takie klasyczne kostki ze śrubkami chciałbym ominąć.
Kostki Wago już bliżej, ale nadal będę miał problem z każdorazowym odpinaniem pojedynczych kabli.
Najbardziej podoba mi się taki patent gniazdo-wtyk, gniazda przylutowałbym do wiązki sterownika, a wtyki do czujników i testera. Macie jakieś swoje przemyślenia na ten temat? Może już to przerabialiście i macie swoje patenty?
mocneAnaboliczne - Mirki z tagów #elektryka #automatyka #automotive #plc
Mam do zapr...

źródło: comment_Asm0soyfE7Rg6MyfcE3u3RwvxiEn6G68.jpg

Pobierz
  • 3
@1iostatni: Też myślałem o goldpinach, ale jednak mam tam 12 czujników, CAN, zawór proporcjonalny z cewką i wszystko 3 albo 4 pin (no oprócz CAN), kabli by się namnożyło jak mrówek, a w przyszłości planowane testy w terenie. Widzę, że walają się wszędzie te zielone złącza to wykorzystam, a co mi tam. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dzięki za pomoc