Wpis z mikrobloga

Wraz z ładną pogodą na wykopie rozpoczął się festiwal nienawiści (bądź #!$%@?) wobec rowerzystów. Jest on oczywiście nieproporcjonalny do zagrożenia jakie stanowią. Bezapelacyjnym faworytem pozostają kierowcy samochodów osobowych, którzy są ponad 400 razy bardziej niebezpieczni dla otoczenia niż pedalarze. W zestawieniu postronne ofiary śmiertelne wypadków drogowych w latach 2007-2017.
#rower #samochody #gruparatowaniapoziomu
mocniak - Wraz z ładną pogodą na wykopie rozpoczął się festiwal nienawiści (bądź #!$%...

źródło: comment_imUM1bpByyu0apFndmMlMLgabs7vosD1.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
Jezu jakie głupoty ...

Seriously?

Mnie #!$%@? każdy kto zachowuje się jak trep na drodze. Obojętnie czy jest pieszym, rowerzystą, na hulajndoze, kierowcą auta/autobusu/tira. Pedalarze (czyli #!$%@?ęci rowerzyści) też niestety się zdarzają. Niedawno miałem kretyna który chciał się kłócić, ze pieszy jak przechodzi przez drogę dla rowerów po namalowanych na nich pasach nie ma pierwszeństwa i dlaczego biedaczek musial zachamować na swojej rakiecie na ostrym kole (bo przejechał na czerwonym geniusz).
  • Odpowiedz
Codziennie widze z kilkanaście przypadkow lamania przepisów, przejezdzania na czerwonym itp przez pedalarzy natomiast w przypadku kierowcow których na drogach jest na dodatek okolo 8-10 razy wiecej takich przypadkow widze moze kilka.


@krisip: Wydaje mi się, że w takim razie jesteś mało spostrzegawczy, albo w okolicach, w których się poruszasz kierowcy samochodów respektują pierwszeństwo rowerzystów na przejazdach rowerowych.

Niestety, w moich okolicach, co najmniej połowa kierowców (i nie ma tu wyolbrzymienia),
  • Odpowiedz
  • 0
@mocniak Sam jeżdżę w sumie rowerem częściej niż autem i nie chcę mówić jak wygląda sytuacja, bo w sumie nie wiem. Ale Twoje wioski nie mają pokrycia we wstawionych przez Ciebie statystykach bo nie uwzględniasz skali. Powinieneś podać to albo jako procent wszystkich wypadków, albo w odniesieniu do przejechanej odległości/czasu danym pojazdem, cos w stylu zabita osoba na kilometr albo na godzinę. W przeciwnym wypadku taka statystyka nic zupełnie nie wnosi.
  • Odpowiedz
  • 0
@mocniak Podaj liczbę ofiar/liczbę użytkowników. Bo w ten sposób to rozjeżdżanie ludzi czołgiem na chodnikach będzie w sumie niegroźne, bo tylko trochę więcej ofiar niż rowerzyści rocznie zabijają po przejechaniu 1 ulicą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Wraz z ładną pogodą na wykopie rozpoczął się festiwal nienawiści (bądź #!$%@?)


@mocniak: A na ulicach bez wątpienia mamy festiwal #!$%@? ale w wykonaniu rowerzystów.
  • Odpowiedz
Rekiny są bardziej bezpieczne od rowerzystów bo w Polsce ginie przez nie mniej osób.


@Atreyu: gdybyś się czasem zastanawiał skąd się biorą #!$%@? umysłowo rowerzyści na drodze to w filmie masz podpowiedź:
Zaczyna się w 50. sekundzie.
sargento - > Rekiny są bardziej bezpieczne od rowerzystów bo w Polsce ginie przez nie...
  • Odpowiedz