Wpis z mikrobloga

Planuję zrobić może w tym roku pozwolenie na broń, ale póki co nie jestem obeznany w wielu sprawach. Jestem ciekaw kilku rzeczy, a konkretnie sprawy noszenia przy sobie broni.

Załóżmy, że posiadam broń krótką, np. pistolet Glock i długą - AR.
Broni, niezależnie od rodzaju nie mogę pozostawić w miejscu, z którego w przypadku kradzieży mogę odpowiadać za nieumyślną jej stratę. Domyślam się, że pistolet Glock muszę mieć zawsze przy sobie schowany w kaburze, a karabin w pokrowcu. Czy kiedy wracam samochodem ze strzelnicy i chcę skoczyć do Biedronki po bułki mogę ten karabin zostawić w samochodzie? Trochę to ryzykowne. Czy pistolet Glock i karabin mogę wnieść na teren takiego sklepu? Co z amunicją?

Wiem, że broni nie mogę wnosić na tereny urzędów tj. sądy, na zgromadzenia publiczne i imprezy masowe. Ale co z takimi typowo cywilnymi miejscami?

[ #bronpalna | #bron | #pytanie ]
  • 4
@UberKatze: Możesz wnosić prawie wszędzie poza paroma które m.in. wymieniłeś, broń w samochodzi mógłbyś tylko zostawić jeśli trzymasz tam też szafe S1 na broń (nie kasetkę). Amunicja jest traktowana jak broń - przy sobie albo w szafie S1. Chyba że jesteś z kolegą, który też ma pozwolenie na broń i zostanie w aucie, wtedy mu możesz użyczyć broni, która sobie jest w bagażniku (ustna umowa też jest ważna).

Większość zakazów jakie