Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#gorzkiezale #wroclaw #emigracja

Ehh #!$%@?. Jestem #!$%@? idiotą, dałem się zmanipulować wykopowi, infopigule i znajomym, którzy mają posadki u starych jak to w Polsce się poprawiło przez ostatni czas i wróciłem po 5 latach z emigracji. Prawda jest taka, że Polska to chlew obsrany gównem. PO, PiS, jedno szambo. Tutaj nigdy nie będzie lepiej z prostego powodu, ludzie nie mają szacunku do samych siebie a co dopiero do innych. Moja narzeczona, po 3 miesiącach szukania dostała pracę jako asystent architekta, za zawrotne 2000 PLN/mies, ja na start w gównofirmie na gównostanowisku dostałem 2500 PLN, bez wykształcenia, nawet bez dobrej bajery, ot przyszedłem pogadałem i już. Jak to jest możliwe? Pomijam to, że pracuje #!$%@? od stóp do głów rakotwórczym olejem maszynowym. Żal mi jej, bo studia kosztowały ją masę wyrzeczeń i ciężkiej pracy, zastanawia się czy nie iść pracować jako sprzedawca ciuchów czy torebek bo będzie zarabiała tyle samo bez takich stresów, a mnie szlag trafia bo widzę jak ją to wszystko zżera od środka. Jeszcze Ci #!$%@? ludzie w pracy, którzy śmieją się z niej, że notuje wszystko czego nie wie, żeby potem douczyć się w domu, albo z tego, że używa sodastream, żeby ograniczyć zużycie plastiku. Chlew obsrany gównem i to wszystko dzięki nam. Podpalmy wszystkie wysypiska jednocześnie, niech toksyczna chmura zrobi z Polski toksyczne nieużytki, na nic innego nie zasługujemy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 31
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania stary jest zajebiście tylko trzeba mieć doświadczenie, jak nie masz to musisz #!$%@?ć za 2k, tak samo w UK bez doświadczenia dostajesz najniższa stawkę tyle że w UK najniższa to nieco więcej niż u nas, jak zmarnowales pięć lat życia w ogorkach to czego Ty #!$%@? oczekujesz xD
  • Odpowiedz
@bkwas: #!$%@? to mało powiedziane.. Wiem dobrze co pisze OP bo to wszystko prawda. Skończyłem budownictwo w 2013 na jednej z lepszych politechnik w Polsce. Przez trzy miesiące szukałem pracy w zawodzie, bezskutecznie. Jedna oferta pracy u Janusza biznesu bez możliwości zdobywania uprawnień. Szybka decyzja, wyjazd do Niemiec. Nie umiałem za bardzo języka ale dukać potrafiłem. Od razu stanowisko zgodne z wykształceniem - inżynier konstruktor, konstrukcje stalowe. Wiadomo kasa nie jakaś
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Bez urazy, ale Ty tez zrobiles blad, jaki popelnia wiekszosc polakow - brak umiejetnosci planowania.
Dane o zarobkach sa ogolnodostepne i oczywistoscia jest, ze w danym regionie i branzy powyzej sredniej zarobia nieliczni z dobrym doswiadczeniem. Nie mogles powysylac CV i pytajac o widelki placowe zrobic wlasne ,,badania"? Kilka wycieczek na urlopach w celu badan nastrojow spolecznych to tez inwestycja warta zyciowego wyboru. Tematy atmosfery w pracy sa na wykopie
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Płaca na początku jest kiepska i to praktycznie wszędzie. Na fb ostatnio była niezła gównoburza na grupie "praca w architekturze", gdzie zarówno absolwenci jak i pracodawcy wymieniali się spostrzeżeniami na temat zarobków. Zaowocowało to tym, że na grupie teraz każdy jak publikuje ogłoszenie, że szuka pracownika to ma pisać zarobki, a jak ktoś szuka to tak samo ma pisać za jaką stawkę się zatrudni. No i po obserwacji z ostatnich
  • Odpowiedz
Prawda jest taka, że Polska to chlew obsrany gównem.


@AnonimoweMirkoWyznania: A co Ty zrobiłeś żeby było lepiej? Aha, siedziałeś 5 lat zagranico na emigracji. No #!$%@?, emigrujmy wszyscy, wtedy na pewno się poprawi!
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja wróciłem z emigracji po czterech latach. W UK miałem wszystko, ale coś mi nie pasowało. Właśnie dostałem pracę za ok. 3,5-4k na rękę. Nie mam studiów, matury, doświadczenia w tym zawodzie ani znajomosci. Ponadto otwieram firmę. Jak ktoś jest nieudacznikiem to nim będzie bez względu na miejsce, w którym się znajduje. Elo.

Ps. Nie jestem programistą ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz