Wpis z mikrobloga

Szczęść Boże!

Dobra wierzące mirki - rozpoczynamy akcję na wykopie "pokaż krzyż". Nie ma co się wstydzić swojej wiary tylko być dumnym chrześcijaninem! :-)

Na pierwszy ogień idę Ja z moim krzyżykiem tau. Jest on raczej mało popularny więc warto przybliżyć jego historię:

W religii chrześcijańskiej krzyż tau τ często łączony jest z osobą Jezusa Chrystusa, bądź też z duchowością Tau. Jej pierwotna forma przypominała X, bądź + i była często używana jako osobisty podpis czy znak pieczętujący dokument lub własność. „Mój podpis” w Hi 31,35 dosłownym tłumaczeniu brzmi „moja tau”. Szkocki protestancki bp. Alexander Hislop, w nieco kontrowersyjnym tekście, dopatruje się krzyża tau w religii Babilonu np. w kontekście Tammuza.[1] W kulturze grecko-rzymskiej ten znak zbawienia wyrażał liczbę 300. τ była też używana jako znak magiczny, chroniący od zarazy i demonów, umieszczano ją na amuletach, na murach domów. Później używali jej bracia szpitalni św. Antoniego Pustelnika (stąd nazwa krzyż św. Antoniego). Znany też jako krzyż egipski czy crux commissa. Znak τ przyjął i używał św. Franciszek podczas Soboru Laterańskiego IV, pod wpływem mowy papieża Innocentego III, nawiązującej do widzenia Ezechiela (Ez 9,4-6) i zawierającej wezwanie „bądźcie więc bojownikami τ i krzyża”. Innocenty III, wyrażał jednocześnie przekonanie, że tak właśnie wyglądał krzyż Zbawiciela, zanim Poncjusz Piłat przybił do niego tabliczkę z napisem: Jezus Nazarejczyk, Król żydowski (J 19,19). Dzisiaj używany powszechnie przez członków zakonów i zgromadzeń franciszkańskich, zawieszony na sznurku lub rzemyku z trzema węzełkami.


Nie wstydźcie się tylko też pokażcie swoje! ()

#wiara #religia #chrzescijanstwo #katolicyzm #mikromodlitwa #mirkomodlitwa #4konserwy #glupiewykopowezabawy
H.....a - Szczęść Boże!

Dobra wierzące mirki - rozpoczynamy akcję na wykopie "poka...

źródło: comment_t0V8VdEfLYRfSv6exmTQRRfxTdy2x12j.jpg

Pobierz
  • 119
@analogiczna: To się zdecyduj, bo albo masz pojęcie o religii, albo nie masz.
Piszesz:

A módl się jak Ci to sprawi radość, nie przeszkadza mi to, bo nie ma dla mnie mocy

A potem:

Już nie wspomnę, że jak to już religijna koszulka to nie pasuje mi słowo zbawisz, to chyba nie człowiek ma zbawiać świat ( ͡° ͜ʖ ͡°)


A kto ma zmieniać świat na lepsze?
@MagnaPomerania: twierdzenie, że coś jest godne 16 letniego bananowe dziecka nie oznacza, że się ma kogoś za taką osobe, tylko mówi do kogo według nas jakiś produkt pasuje

Zgryzota i żółć nie są atrakcyjne dla nikogo.


Różne są fetysze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A kto ma zmieniać świat na lepsze?


@MagnaPomerania: zmieniać na lepsze brzmi inaczej niż zbawiać, czepiałam się użytego słowa a nie działań

Smiales sie z mojego generalizowania i oceniania po pozorach, a zeby mi dopiec robisz dokladnie to samo :)

Bardziej bym zrozumiała oburzenie, gdybym przyszła się czepiać noszenia krzyży, to jest coś ważnego dla wierzących, głebsza sprawa. Ale nie oburzenie, bo się komuś nie podoba nieśmieszny napis na koszulce

To
Może uśmiechają się ci już zadowoleni z życia, a ja pytałam czy pomaga to komuś kto ma bardzo zły czas


@analogiczna: Owszem, pomaga.
Nawet poznałem dzięki tej koszulce dwie osoby, którym było ciężko, ale po przeczytaniu tego napisu (siedząc naprzeciw mnie w pociągu) jakoś im się zrobiło lżej na sercu, choć na chwilę i zaczęliśmy rozmawiać.
Swoją drogą, oto geneza tego napisu:

Oryginalne zdanie, które widzisz na naszej nowej koszulce, powstało