Wpis z mikrobloga

Brett Gibbs chyba pierwszy raz w karierze zalicza występ na miarę swojego potencjału co kończy się wynikiem 830.5kg w kategorii -83kg (wygrywa aż o 47kg z drugim Orhiim. Warto dodać, że sporo osób myślało, że powalczy o złoto), co czyni go najcięższym zawodnikiem w historii IPF z wynikiem powyżej 10x wagi ciała.

Do tego podbija o 0,5kg rekord świata w przysiadzie, zaledwie kilka miesięcy po zerwaniu/naderwaniu czworogłowego.

Z innych ciekawych rzeczy to:
- Atwood bije rekord świata w totalu z wynikiem 758kg w kategorii -74kg
- Charles Okpoko w wieku 23 lat bije rekord świata w kategorii -66kg z wynikiem 688kg - w dodatku są to chyba jego pierwsze zawody na tym poziomie?
- Isabella nie zdążyła zrobić wagi do -63kg kobiet :(

Jak kogoś interesuje to tutaj całkiem fajny podcast z Gibbsem o spearfishingu ( ͡° ͜ʖ ͡°), przygotowaniach i psychice zawodnika

#uraktrenuje <- moj tag

#mikrokoksy #mirkokoksy #trojboj #silownia
urak666 - Brett Gibbs chyba pierwszy raz w karierze zalicza występ na miarę swojego p...
  • 18
@beefislife: Rok temu Haacka też nie było i skonczył zawody z niecałymi 800kg i 2 miejscem. ¯\_(ツ)_/¯
Chciałbym zobaczyć go na US Open (coś tam Gibbs niby napomknął, że za 2 lata może się to zdarzyć, ale nie wiem czy to był żart, czy nie xD). Rok temu Pollack wygrał z totalem coś koło 850kg, gdzie doszedł deadlift bar i knee wraps.

A z Isabella to do końca nie wiem, napisała,
@DywanTv: No właśnie ma jedynie tyle, że wyższa osoba ma większy potencjał siłowy, ze względu na masę, którą może nabrać. Ray Williams pewnie też narzeka, że gibbs jest 20cm niższy. Zresztą, możesz ważyć 100kg więcej niż obecnie, a i tak nie zbliżysz się do tego wyniku.
Tak sobie mysle - o kurcze, moja waga, silny gosc. Ale popatrzylem na wzrost. 164 cm.


@DywanTv: Wzrost w trójboju określa jaką wagę musisz mieć, przy twoich 180cm nigdy nie będziesz najsilniejszy przy wadze 80-90kg, przy twoim wzroście optymalna waga to jest 110kg+ (więc i 130kg może być w zależności jaki masz szkielet)
@IntruderXXL: Ciekawe. W sumie to moze bym wystartowal za kilka lat. Do sportow sylwetkowych nie mam wystarczajaco duzo zaparcia, zeby odmawiac sobie jedzenia. Mam 18 lat, chyba jestem w stanie sie wyrobic na 20 urodziny. Ale nie wiem czy trojboj czy dwuboj. Dwuboj bardziej mi sie podoba, jesli chodzi o sam wyglad, ale trojboj latwiej trenowac bez trenera.