Wpis z mikrobloga

#heheszki #policja
Sytuacja z soboty, wracam sobie do domu na zakręcie gdzie zawsze stoi policja, stała i w sobotę. Widzę ich z odległości 300 metrów, oni mnie też, celują we mnie z "aparatu"( ͡° ͜ʖ ͡°) (auta tam przejeżdżają z częstotliwością 1 na 5 min), postanowiłem że wjadę na mostek 200 metrów przed nimi i zawrócę z powrotem, tak uczyniłem - wracałem wtedy z zakupów. Okej zrobiłem rundkę po mieście tak 10 minut i wracam znowu do domu, panowie dalej stoją, no to ja jadę już z prędkością 45 a nie jak przedtem z 70. No i tak mnie zatrzymują, a rozmowa wygląda następująco: Ja (J) P(Policjant):
J: Dzień dobry,
P: dzień dobry, czemu nam Pan uciekał ?!
J: Uciekał ? Nikomu nie uciekałem, bo nikt mnie nie gonił
P: To czemu Pan zawrócił ?
J: Bo zapomniałem kupić psu karmę, po którą się właśnie wróciłem a jakoś na tym odcinku drogi mi się to przypomniało
P: I co kupił Pan !? (wkur&iony chyba go to urazioło)
J: tak, tak kupiłem
P: proszę dokumenty itp itd.
J: proszę
P: proszę czekać w pojeździe
J: Ok
Po 15 minutach wrócił i kazał mi wysiąść z pojazdu, sprawdzić wszystkie światła od przeciw mgłowych do awaryjnych, wszystko działało ku jego zdziwieniu, więc kazał mi wyciągnąć trójkąt z auta, apteczkę (która nawet nie była otwarta) i gaśnicę.
P: Gaśnica chyba przeterminowana
Ja; No niewiem, nieznam się na tym Pan chyba zresztą też ale ostatnio (nie podałem daty) widział ją Pan od przeglądu gaśnic
P: Proszę otworzyć apteczkę i pokazać co jest w środku i czy wszystko co powinno
Ja: A co powinno być w środku ?
P: Pan nie wie ?
Ja: No niewiem, tutaj jest karteczka że apteczka spełnia wszystkie wymogi zgodnie z ustawą itp ( on chyba też nie wiedział co miało być)
P: A co z trójkątem
Ja: No jest (wyciągnąłem go z pudełka i rozsypałem na chodnik)
P: Proszę go złożyć
Złożyłem trójkąt (na odwal się, ledwo się trzymał)
P: Tak się nie składa trójkąta
Ja: A jak się składa, proszę pokazać? bo mnie uczyli tak
P: Proszę to pozbierać i włożyć do bagażnika
Wróciłem do auta a on po jakiś 5 minutach, mówi że jestem wolny i że ma nadzieję że to ostatni raz kiedy sobie drwiłem z policji.
Ja: Drwiłem, kiedy ?? proszę mi przytoczyć jakiś dowód
P: Do widzenia, ma Pan prawo zgłosić zażalenie na naszą interwencję itp.
Ja: Nie omieszkam, do zobaczenia
Dam trochę #pasta
  • 69
@samuraj24: Zachowujesz się jak debil i cham w stosunku do policjantów i się dziwisz że Cie tak traktują, robisz sobie jaja jak dziecko w gimnazjum i walisz do nich z tekstem o karmie dla psów a potem się dziwisz że się doczepią do wszystkiego, bardzo dobrze zresztą, jeszcze mogli zrobić test na narkotyki. Ktoś chce dobrze wykonywać swoją pracę i być dla ludzi życzliwy ale znajdzie się niedojeb cwaniaczek co sobie
@Kezcliw: xD typie wyluzuj przecież jest #heheszki a nie #zalesie to nie wiem o co się spinasz. Nie mam zamiaru pisać na nikogo skargę bo wystarczająco mają smutne życie jak całe miasto ich nie szanuje. Jak ktoś chce być dobry dla mieszkańców i być życzliwy to nie pracuje w policji tak btw xD. Nic nie mam do policji ale ta instytucja nijak się ma z życzliwością. Mogę Ci podać przykład z
@samuraj24: No to gdzie ma pracować ktoś kto od dzieciństwa chciał być policjantem i robić coś dobrego? Dla mnie to nie są #heheszki bo pokazałeś swoim zachowaniem jakim jesteś niedojrzałym burakiem i dziwisz się że policjant potraktował Cie jak buraka. Drugi raz piszesz że dostałeś mandat chociaż wiedziałeś że policja stoi i chciałeś sprawdzić czy dostaniesz, no skoro na bezczela idziesz przy policjantach na czerwonym to się dziwisz że mandat dostajesz,
@Kezcliw: Ty chyba nie rozumiesz, przed chwilą wspomniałeś o dobroci i życzliwości policjantów. Więc mają kierować się empatią. Więc powinni mnie pouczyć lub w ogóle nie reagować, bo przeszedłem przez pustą drogę o 3 w nocy na czerwonym. Zresztą nie mam zamiaru się z tobą kłócić bo nawet w 1% nie masz racji.
@samuraj24: Policjanci maja być dobrzy i życzliwi a Ty możesz mieć #!$%@?, to tak nie działa. Jak specjalnie przy nich przechodzisz na czerwonym świetle to za co maja Cie pouczyć? Nie wiedziałeś że tak nie można? Specjalnie perfidnie przy nich to zrobiłeś żeby sprawdzić czy zareagują i masz pretensje że zareagowali xD
@Kezcliw: serio jesteś nie 100% . Badałeś jak tam z twoją ilością chromosomów ?? Perfidnie to zrobiłem, człowieku....... perfidnie nie czekałem jak debil na zielone gdzie drogi były opustoszałe.
@Kezcliw: Co do tego 66 kw. to trochę mieszanę uczucia mam. Idąc takim tokiem rozumowania to każde uniknięcie Policji przypadkowo bądź nie można by pod to podciągnąć a nie taki jest cel tego przepisu. Jakie są tu wg. Ciebie przesłanki to zastosowania tego artykułu?
@Kolgarol: Jeżeli ktoś na widok policji zaczyna uciekać nie mając nic na sumieniu po to żeby zaczęli go gonić to wywołuje niepotrzebną czynność, tak samo jak udawanie picia zamkniętego piwa na widok policji i inne głupie żarty. Tak samo pisanie skarg na funkcjonariuszy bo ma się taki kaprys też jest wywołaniem niepotrzebnej czynności bo inny policjant musi wszcząć postępowanie wyjaśniające, policjantów rozpytać, sprawdzić notatniki, policjanci muszą pisać notatki wyjaśniające żeby się
@Kolgarol: W przypadku OP chodziło mi o napisanie skargi bo tak, w przypadku ucieczki chodziło mi o Sebka przygłupa który wcześniej pisał że dla jaj zaczęli uciekać z kolegą na stacji benzynowej i zamknęli się w kiblu.
@samuraj24: Bardzo dobrze zgaszone pały, jak papierosa xD
Czasy, kiedy polska bolidzja będzie się kojarzyła z "Chronić i służyć" to chyba jeszcze dwa wieki przed nami, bo na razie to jest "Łoić i doić"...
@tellet: No ale na czym ma polegać niby "Chronić i służyć" według Ciebie? Dawaniu się traktować jak śmieć przez byle pajaca za to że się wykonuje swoje obowiązki? W Biedronce też cwaniakujecie do babki przy kasie i robicie sobie z niej jaja? Sami prowokujecie takie sytuacje z policją i się dziwicie że policja traktuje was jak na to zasługujecie.
@Kezcliw: Wystarczyło, aby pies zareagował zwykłym ludzkim uśmiechem, a nie unosił się honorem (a raczej dumą, bo honoru to on pewno nie ma), że ma blaszkę i może "szaraczka" przetrzepać. Załóżmy, że nie znalazłby gaśnicy, której zasadność jest wątpliwa, bo 1kg nie ugasi nawet małego ogniska. No ale ok, załóżmy że wlepił ten mandat- podniósł tym coś innego niż tylko swojego małego fiutka?
Bezpieczeństwo? A skąd, przecież magicznie nie pojawi
@tellet: widzę że mam doczynienia z kolejnym pajacem :D wystarczyło by nie cudować i robić sobie jaj z policjantów bo nikt nie lubi jak jakiś debil ze śpikiem pod nosem cwaniakuje a jak już zgrywa się kozaka to zachowywać się jak facet a nie płakać po internetach i szukać atencji bo zły policjant się czepiał wszystkiego. No ale nie, Kali dobry, zawsze policja zła. A policja między innymi od tego jest
@Kezcliw: Rozróżniajmy policjantów i psów - widzisz, masz podejście właśnie w stylu tego drugiego- #!$%@?ć się o błahostkę, nazwać kogoś cwaniakiem "ze śpikiem pod nosem", a następnie przetrzepać mu auto, bo śmiał zawrócić jak jaśniepan mierzył do niego z cudownego urządzonka, jeszcze najlepiej z ręki, bo przecież pan władza nigdy się nie myli i ma żelazny uchwyt. Jak ludzie mają mieć do nich szacunek, skoro taki sposób myślenia prezentuje większość policjantów?