Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Brać nazwisko męża czy nie?

Mireczki, jestem w związku od dwóch lat. Gdy wczoraj wieczorem ze swoją różową (oboje lvl 28) rozmawialiśmy na temat ślubu, dzieci i aborcji, ona stwierdziła, że po ślubie zostawi sobie swoje panieńskie nazwisko. Tak po prostu. Z kolei dzieci będą miały dwuczłonowe nazwisko.

Stwierdziłem, że to nieporozumienie i żona jak i dziecko ma mieć nazwisko ojca. Szczególnie że wcale brzydkie jakieś nie jest. Usłyszałem, że tak się nigdy nie stanie i dołoży wszelkich starań, aby nawet po ślubie nazywała się tak samo, a dzieci żeby miały także jej nazwisko. Odpowiedziałem, że to nie mieści się w moim pojmowaniu świata i nie wyobrażam sobie takiej przyszłości dla siebie i swoich przyszłych dzieci.

Mamy teraz spine. I nie wiem w sumie, kto ma rację. Ja, męski samiec alfa z wysokim ego, czy moja feministyczna dziewczyna....

#zwiazki #logikarozowychpaskow

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 276
@AnonimoweMirkoWyznania: a jakie to ma znaczenie? Lmao. Kto ma rację? Oboje musicie być po jednych pieniądzach, skoro coś takiego wywołało u was spinę xD Gówniakom zrobić nazwisko dwuczłonowe, a ona niech zostaje przy swoim. Jak na męskiego samca alfa to strasznie dałeś się stłamsić. No i ten tekst, że przyczynkiem do zmiany nazwiska miałaby być jego ładność. To kwestia subiektywna, może jej się bardziej podoba jej nazwisko panieńskie?
Gniję, że
@AnonimoweMirkoWyznania: u nas był podobny problem, ale nie przyszłoby mi do głowy zmuszać ją do pozbycia się swojego, dyskusja była czy podwójne, czy jej. W końcu wzięła dwuczłonowe. W sumie to po X latach widzę, że było to bez sensu, mi to teraz zwisa i powiewa a ona się męczy z nazwiskiem co się nie mieści w 1 linijce, trzeba było każdy zostać przy swoim i tyle. Przy okazji dokumentów by