Wpis z mikrobloga

A w Polsce nadal jak w chlewie

TL;DR


Byłem z dziewczyną w gdańskim zoo. Oglądaliśmy zwierzaki i ogólnie było fajnie. Nie chcieliśmy wracać autobusem więc zamówiłem kierowcę uber. Niestety pierwszy kierowca anulował kurs, trudno. Już po chwili jechał do mnie Pan Ukrainiec, białą dacią logan na Warszawskich tablicach rejestracyjnych. Usiedliśmy na ławce i czekamy na naszego kierowcę. Zauważyłem, że po prawej stronie swój postój mają LICENCJONOWANI KIEROWCY TAXI, którzy rozmawiają przy swoich samochodach, nie spodziewałem się, że zaraz będzie imba. Przyjechał kierowca, weszliśmy do samochodu i ruszyliśmy. Nie minęło 10 sekund, a nasza biała dacia została zatrzymana przez stado wściekłych KIEROWCÓW Z BADANIAMI PSYCHOLOGICZNYMI, którzy umyślnie wchodzili pod koła naszego samochodu, szarpali za klamki, uderzali w karoserię samochodu. Dobrze, że kierowca ubera zamknął zawczasu wszystkie drzwi. Cała akcja trwała około minutę.

Skończyło się tak, że udało nam się ominąć blokujących nas taksówkarzy. Mam nadzieję, że samochód ubera nie ucierpiał, a jeżeli do tego doszło, to taksówkarze zostaną pociągnięci do odpowiedzialności (kierowca miał wideorejestrator). Wydaje mi się, że pierwszy kierowca anulował przejazd ze względu na to, iż to nie pierwsza taka akcja w tej okolicy.

#taxi #afera #gdansk #uber #bekazpodludzi
Matajo - A w Polsce nadal jak w chlewie

TL;DR 
SPOILER
Byłem z dziewczyną w gdań...

źródło: comment_4XDlBs0oXEMf0TqMELZNXcczNBSEIeu4.jpg

Pobierz
  • 27
@Matajo: czasami jeżdżę jako kierowca ubera ale mi to raczej nie groźne bo jestem legalną taksówką, ale nie ma co się oszukiwać - nic tak nie psuje rynku jak uber, 1.30zł za km -25% prowizji ubera ~0.98zł - podatek - paliwo (jeżdżę 7 osobowym wygodnym autem, które pali w mieście 10l ON = 50gr za każdy km), finalnie kierowca zarabia z 30gr za km jazdy z KLIENTEM (a jeszcze dojazd), śmiech
@zlotuwa: Akcja miała miejsce w niedzielę 15 lipca około godziny 15:00. Są wakacje, więc ruch w zoo jest większy niż zwykle, a co za tym idzie więcej ludzi może mieć ochotę na powrót taxi do domu.
@Matajo: ale ty zrozum ze ja jezdze w gdansku chyba lepiej znam realia tego rynku xD jesli robiliby lapanki to gdzies na starym miescie pod zlota bramaczy cos anie pod zoo w ktorekazdy kierowca ma #!$%@?
@zlotuwa:
Nie napisałem, że była to zorganizowana akcja. Skoro jesteś taki specjalistą, który zna realia rynku, to porozmawiaj z kolegami po fachu, może opowiedzą Ci o brawurowej akcji zatrzymania ubera pod gdańskim zoo ( ͡º ͜ʖ͡º)

Masz rację, specjalnie pojechałem pod zoo i zamówiłem ubera tylko po to, aby napisać historię wyssaną z palca XDD
Matajo - @zlotuwa:
Nie napisałem, że była to zorganizowana akcja. Skoro jesteś taki ...

źródło: comment_bWSqGj0NSPIYaZrMXgUeQZKJt52jtrQ4.jpg

Pobierz
@Matajo: Mirku ale chyba każdy, jeszcze, ma prawo do protestów. Co was tak #!$%@? na protesty taksówkarzy, górników, nauczycieli etc.. Każdy dba o swój los i chce żyć możliwie najlepiej. Skoro nie widzi innych możliwości, to protestuje, i co?
Mam wrażenie ,że najgłośniej krzyczą ci, którzy w realu boją się sami zapytać o wrzątek w schronisku..
@KrolWlosowzNosa: Mój wpis odnosi się do sytuacji, która mnie spotkała. Zdjęcie z protestu zostało dodane w celu zwrócenia uwagi większej ilości użytkowników.

A co do protestów to powiem Ci tak, masz rację, ale zwróć uwagę, w jaki sposób robią to taksówkarze. Jeżeli protest polega na zablokowaniu całego miasta, to ich wysiłek mija się z celem. Problem niektórych taksówkarzy polega na ich sposobie myślenia "JESTEM PANEM MIASTA I TYLKO JA MOGĘ WOZIĆ