Wpis z mikrobloga

#kurier #dhl #paczki #inba
Kto dzisiaj znalazł zamawianą paczkę z drogim sprzętem pod drzwiami bez żadnej informacji o jej dostarczeniu?


Kto się #!$%@?ł z tego powodu


Kto się dowiedział na infolinii że paczka została dostarczona poprawnie i mają mój podpis jako dowód odbioru?'


Kto ma zamiar urządzić inbę, że żadnej paczki nie dostałem, a podpis jest podrobiony?


Edit: zawołam plusujących, nie spamujcie w komentach plox
  • 235
Jestem ciekawy jak to się rozwiąże. Często tez odbieram paczki i każą mi podpis złożyć na ich urządzeniu który jest daleki od tego na dokumentach firmowych przy użyciu pióra. Tak wiec mogę wziąć paczkę, złożyć podpis lewa ręka a potem domagać się ze to nie mój podpis. Jestem bardzo ciekawy jak to się rozwiąże. Działanie kuriera jak najbardziej nieprofesjonalne.
@xyzzy: siema siema mi #!$%@? wczoraj taką samą akcję. Sprawdzam tracking odebrane podpisane itd, ki #!$%@?. Okazało się że odebrał sąsiad, mówi że pytał kuriera czy do mnie dzwonił a on no tak nikt nie odbiera, #!$%@?. Gdzie mogę biorę paczkomat.
@xyzzy: Ja kiedyś miałem podobną sytuację z UPS. Zamówiłem elektronikę za ponad 1000zł, paczka miała zostać dostarczona o określonej godzinie do mieszakania. Na trackingu jednak zobaczyłem, że paczka została już dostarczona do jakiegoś biura, a podpisał się człowiek, którego nie znam. Szybki telefon na infolinię i okazało się, że przesyłka została omyłkowo zostawiona w jakimś biurze w "paczce zbiorczej". Chwilę później zadzwonił do mnie kurier, tłumacząc że się pomylił i pyta
Podrobienie podpisu nadaje się do sądu, ale próba wyłudzania wartości paczki też pod to podlega, niezależnie jakie są motywy i czy chciało się samemu wymierzyć sprawiedliwość. Więc z jednej sprawy mogą się zrobić dwie niezależne i żadne tłumaczenie, że gdyby firma kurierska pierwsza nie złamała prawa to by nie było drugiej akcji.
@xyzzy tylko pobraniowo jeśli się nie opłaca to odbiór osobisty (choć lepiej dostawa bo wtedy jest 14dni na zwrot bez podania przyczyny jeśli coś nie pasuje). Ja tak kiedyś szukałem po sąsiadach zestawu rolet okiennych do mieszkania (łączna wartość ponad 700zł). Były u jednego starego dziada 2 piętra wyżej który powiedział że to jego bo jemu kurier przyniósł i nie odda a jak bedzie chciał to połamie i wyrzuci. Potem chciał żebym
@xyzzy: Ja miałem tylko taką sytuację, gdzie dostałem paczkę od kuriera do ręki, a że się spieszył to zapytał czy może podrobić ew. podpis więc powiedziałem, że nie ma problemu. Gdyby ktoś mi podrzucił paczkę bez powiadomienia to poszłaby reklamacja, a paczkę oddałbym znajomemu.