Wpis z mikrobloga

@aha_ok ja po zmianie okularów z średniej wady na prawie ślepy, też miałem takie coś. W moim przypadku wszystkie przedmioty wydawały sie mniejsze. w sklepie dawałem 1zl zamiast 50gr
@GloomySunday gdy patrzę na twój nick i pochyłe głowę tak, że lewe ucho porusza się w kierunku lewego barku to nick staje się rozmazany. Na prawym szkle widzę lepiej jak lekko pochyłe głowę w prawo niż jak trzymam ją prosto
@aha_ok: rozumiem, pytałem tylko czy to przechylanie powoduje również to, że Twoje oczy patrzą przez inną część soczewki niż standardowo - bo tak zazwyczaj się dzieje jeśli skupimy wzrok na konkretnym punkcie i będziemy przechylać głowę.
@aha_ok: Przy tak dużej korekcji astygmatyzmu to dosyć normalne, że drobne zmiany osi patrzenia mogą znacząco wpływać na jakość widzenia. Jeśli w "normalnej płaszczyźnie" wszystko jest w porządku to nie ma co się przejmować.
@aha_ok: przy dobieraniu mocy specjalista sprawdzał korekcję dla każdego oka osobno a następnie obuocznie - bo to widzenie obuoczne jest najważniejsze i czasami dla uzyskania lepszego komfortu pomniejsza lub zwiększa się moc dla danego oka tak aby widzenie obuoczne było jak najlepsze. To jest mocno indywidualne i zależy od tego jak przeprowadzane było badanie i jak Ty widziałeś podczas jego przeprowadzania. Jeśli podczas standardowego noszenia po kilku dobrach poczujesz dyskomfort lub