Wpis z mikrobloga

Od minionego weekendu, w związku z pożarami w Szwecji, znaczenie wzrosło zainteresowanie Państwową Strażą Pożarną, tym czym się zajmuje i na jakim sprzęcie pracuje. Doszła do mnie taka informacja, że Szwedzi podobno spekulowali czy pojazdy i sprzęt, który do nich wysłaliśmy, nie jest naszym najlepszym, pokazowym sprzętem? :) Postanowiłem na przykładzie swojej komendy pokazać Wam jakimi pojazdami dysponujemy. W związku z tym, że w mojej komendzie funkcjonują 3 grupy specjalistyczne, pokażę Wam również pojazdy, które nie występują powszechnie :) Jeśli pomysł się podoba to proszę plusować a do kolejnych odsłon zawołam tylko tych od plusów... Zaczynam od prezentacji pojazdu, który jest akurat w działaniach w Szwecji..opis i zdjęcia w komentarzu. Moje wpisy mają za zadanie pokazanie Wam pojazdów i ich ogólny opis, nie pytajcie mnie o szczegóły techniczne, bo to wyższa szkoła jazdy a ja nie jestem specem :)
#robertt1969 #strazpozarna #psp #czerwonesamochody #samochody #technika #ciekawostki
ps. jeden samochód na tydzień :)
r.....9 - Od minionego weekendu, w związku z pożarami w Szwecji, znaczenie wzrosło za...

źródło: comment_vNYNPHOhCvprlOvqNbHMLOosmNHhYmDV.jpg

Pobierz
  • 103
Średni samochód ratowniczo – gaśniczy na podwoziu IVECO FF150EW (4×4) z przeznaczeniem do gaszenia pożarów w terenie trudno dostępnym m.in. w lasach. Samochód posiada bardzo dobre właściwości terenowe oraz nowoczesną, czterodrzwiową kabinę z sześcioma miejscami dla załogi.

Układ wodno – pianowy wyposażony jest w autopompę dwuzakresową o wydajności nominalnej 1600 l/min. Z przodu pojazdu zamontowano płytę nośną, na której zabudowano wyciągarkę elektryczną. Po prawej i lewej stronie pojazdu w tylnych skrytkach zamontowane
r.....9 - Średni samochód ratowniczo – gaśniczy na podwoziu IVECO FF150EW (4×4) z prz...

źródło: comment_bTGNCBgTzYOtzHfh7h0bSEdMuPET8LXk.jpg

Pobierz
Doszła do mnie taka informacja, że Szwedzi podobno spekulowali czy pojazdy i sprzęt, który do nich wysłaliśmy, nie jest naszym najlepszym, pokazowym sprzętem?


@robertt1969: Co za #!$%@?, u nas sprzęt taki stoi praktycznie w każdym OSP a co dopiero PSP (u mnie w gminie mamy chyba 14 wozów z czego 2-3 to są stare i kolejne 2-3 ktore zostały już zastąpione ale z racji tego że jeszcze są ok to w