Wpis z mikrobloga

Mirki, czy w waszych firmach odliczacie czas na toaletę swoim pracownikom?

Chciałbym wprowadzić coś w swojej firmie z racji tego, że mamy podejrzenia że wiele osób urządza sobie tam facebookowe maratony. (Przez co tracimy)

Czytałem, że to funkcjonuje w Amazonie, a pracownicy są zadowoleni. Dlatego też chcemy umieścić terminale do odbijania kart przy toalecie(by czas pracy był rzeczywisty/nie testowaliśmy tego)

Innym pomysłem jest kupienie zaklocaczy sieci GSM w toaletach (mieliśmy tydzień (testy) działają nie zakłócają innych biur) i sprawowały się świetnie. Dodam, że nie robimy problemów gdy ktoś przejrzy Facebooka gdy wykona swoje zadania/wykona prywatny telefon (żaden problem)
(Mieliśmy nawet gościa który natarczywie odpisywał na Tinderze z komputera służbowego)
Jak rozwiązujecie ten problem w waszych firmach?

#pytanie #pytaniedoeksperta #pracbaza #prawo #czas #pieniadze #praca #firma #biznes #facebook #instagram #tinder
  • 222
@jmuhha Aktualnie mieszkam na miejscu u rodzinki która też tam pracuje. Praca na 3 zmiany po 8h z czego 30min przerwy bezpłatnie. Robota jak robota. Nic w tym trudnego nie ma, a poza ciągłym chodzeniem się nie zmęczysz.
Mirki, czy w waszych firmach odliczacie czas na toaletę swoim pracownikom?


@jmuhha: Nie wiem skąd takie stalinowskie metody skoro są inne dużo lepsze. Przecież kontrola kosztuje sama w sobie, ale co gorsza potem kosztuje jeszcze więcej jak co dziesiąty #!$%@? pracownik podłoży wam taką świnię, że się nie popamiętacie i nawet nie będziecie wiedzieli kto i kiedy.

Najlepiej działa firma oparta na etyce i zaufaniu. Należy w pracowniku wytworzyć poczucie, że
@Bouquet
Od początku zarabiasz ile chcesz pracujesz wydajniej chętniej i się przykladasz. Zarabiasz gówno i nagle dostajesz duża podwyżkę - fajnie mnie dymali tyle czasu i pracujesz tak samo jak wcześniej tylko bogatszy i #!$%@?.
Ludzie pracują w większości bo potrzebują pieniędzy by opłacić swoje potrzeby a bajki o tym, że nie tylko pensja motywuje są dobre dla ludzi z wyższego szczebla, którzy zarabiają tyle że może coś innego ich motywować niż
bajki o tym, że nie tylko pensja motywuje


@Ozdoba: Obawiam się że nie znasz najnowszych badań, trendów i w ogóle życia nie znasz. Pensja jest tylko jednym z czynników. Wielu wybiera pieniądze dwa razy mniejsze po to żeby robić to co się lubi lub po to by praca nie była stresująca i męcząca psychicznie. Jeżeli człowiek nienawidzi swojej pracy, to choćbyś nie wiem ile mu nie płacił i tak po krótkim
@jmuhha nie stosuje bo nie mam jak. Ale mam lepsze rozwiązanie na produktywność. Premia za zrealizowanie planu w określonym czasie. A jak szybciej się chłopaki uwina to premia większa proporcjonalnie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@jmuhha: U mnie w pracy jest prosta sprawa - pikacz przy wyjsciu z labu. Nie ma Cie w labie = nie pracujesz (poza jakimis wyzszymi stanowiskami, hr itd). Do wykorzystania jest 60 minut przerwy na 8h pracy na co chcesz. Nie mozna jedynie wykorzystac przerwy zeby przyjsc pozniej / wyjsc wczesniej i jedna przerwa nie powinna trwac dluzej niz 30 min (mi sie zdarza pod 35 jak chodze na obiad +
U mnie w już BYLEJ pracy zrobili imbe o długie korzystanie z toalety. Pracownicy czuli się urażeni i wkurzyli się. (zresztą się nie dziwię) Jak chcecie robić obóz pracy o zjebo atmosferze to powodzenia. Pomyśl lepiej w drugą stronę. Żeby docenić i nagrodzić, a nie karać i zakazywać.