Wpis z mikrobloga

Mirki, czy w waszych firmach odliczacie czas na toaletę swoim pracownikom?

Chciałbym wprowadzić coś w swojej firmie z racji tego, że mamy podejrzenia że wiele osób urządza sobie tam facebookowe maratony. (Przez co tracimy)

Czytałem, że to funkcjonuje w Amazonie, a pracownicy są zadowoleni. Dlatego też chcemy umieścić terminale do odbijania kart przy toalecie(by czas pracy był rzeczywisty/nie testowaliśmy tego)

Innym pomysłem jest kupienie zaklocaczy sieci GSM w toaletach (mieliśmy tydzień (testy) działają nie zakłócają innych biur) i sprawowały się świetnie. Dodam, że nie robimy problemów gdy ktoś przejrzy Facebooka gdy wykona swoje zadania/wykona prywatny telefon (żaden problem)
(Mieliśmy nawet gościa który natarczywie odpisywał na Tinderze z komputera służbowego)
Jak rozwiązujecie ten problem w waszych firmach?

#pytanie #pytaniedoeksperta #pracbaza #prawo #czas #pieniadze #praca #firma #biznes #facebook #instagram #tinder
  • 222
  • Odpowiedz
@Pietal: my włączaliśmy notatnik i wkładaliśmy monetę w klawiaturę żeby przycisk był caly czas wciśnięty, w notatniku pisało się np „222222...” a my wyłączalismy monitor :d inny sposób to położenie pod myszkę zegarka ze wskazówka sekundowa :D
  • Odpowiedz
Niemcy najpierw byli produktywni a potem dobrze zarabiali. A Ty chcesz żeby ludzie najpierw dobrze zarabiali i dzięki temu stali się produktywniejsi


@Bouquet: Mówisz o przestrzeni kilkunastu lat. O automatyzacji i szeregu unowocześnień.

A czynnik ludzki, czyli wydajność czysto fizyczna jakiegoś tam gostka dużo zależy od jego wypłaty przecież. Czy każdy człowiek zawsze pracuje na 100% obrotach i zawsze daje z siebie wszystko?
Po co dawać takiemu człowiekowi podwyżkę skoro ilość
  • Odpowiedz
@jmuhha w pewnej firmie są właśnie karty do odbijania. jeśli pracownik przekroczy czas przerwy o 15-30 min (w ciągu miesiaca), to miał do odrobienia 30 min pracy, jak przekroczył ponad 30 min, to godzinę itd.
  • Odpowiedz
@P_r_a_w_d_a: Powiem ci ze bardzo chetnie bym przyjal te obowiazki, bo sa dni gdzie #!$%@? zastanawiam sie po #!$%@? ja tu siedze i jest mi glupio brac pensje. Wiec staram sie tam angazowac jakies dodatkowe rzeczy. Niestety minus mojej pracy jest taki, ze mozliwosci awansu sa marne i ogolnie rozwoju tak srednie.
  • Odpowiedz
@jmuhha: a co jak ktoś ma srake i będzie tam siedział 15 min? Jako dowód będzie Ci musiał pokazać co zrobił czy co? Mądry Ty jesteś koleś? Nie w ten sposób się załatwia takie rzeczy. Zrób spotkanie z pracownikami, wyjaśnij im ten problem, a nie wymyślasz jakieś liczenie czasu. Opamiętaj się xD Może w ramach ciekawostki pisz codziennie na mirko ile czasu spędziłeś w wc. Tylko co do sekundy!!!!!!
  • Odpowiedz
@jmuhha: Ojaaa xD

oczywiście, że mamy świadomość. W pracy możemy korzystać z ps-a, integrować się, sposnorujemy ciasto, zimne napoje dla naszych pracowników. Jesteśmy pro pracowniczy.

i jeszcze
@KarmazynowyJanush:

Bo nie wprowadzasz nadmiernej kontroli a tylko dajesz do zrozumienia ze toaleta to nie miejsce na facebboka przez 20 min. To nie januszex tylko myslenie

xDDDDDD
Zagranica:
-Chillroomy, plejak, kawa, no standard, a do tego traktują jak człowieka
BOLZGA:

W pracy możemy
  • Odpowiedz