Wpis z mikrobloga

Mirki, czy w waszych firmach odliczacie czas na toaletę swoim pracownikom?

Chciałbym wprowadzić coś w swojej firmie z racji tego, że mamy podejrzenia że wiele osób urządza sobie tam facebookowe maratony. (Przez co tracimy)

Czytałem, że to funkcjonuje w Amazonie, a pracownicy są zadowoleni. Dlatego też chcemy umieścić terminale do odbijania kart przy toalecie(by czas pracy był rzeczywisty/nie testowaliśmy tego)

Innym pomysłem jest kupienie zaklocaczy sieci GSM w toaletach (mieliśmy tydzień (testy) działają nie zakłócają innych biur) i sprawowały się świetnie. Dodam, że nie robimy problemów gdy ktoś przejrzy Facebooka gdy wykona swoje zadania/wykona prywatny telefon (żaden problem)
(Mieliśmy nawet gościa który natarczywie odpisywał na Tinderze z komputera służbowego)
Jak rozwiązujecie ten problem w waszych firmach?

#pytanie #pytaniedoeksperta #pracbaza #prawo #czas #pieniadze #praca #firma #biznes #facebook #instagram #tinder
  • 222
  • Odpowiedz
  • 8
@jmuhha wprowadzcie premie za wykonanie planu (zalezy czym tam pracownicy sie zajmują). Wtedy praciwnicy są bardziej wydajni. Nawet jeśli scrolluja fejsa przez 30 minut w kiblu.

Swoja drogą ja tyle samo zrobię w 8 i 6h, bo po prostu nie ma sensu (na moim stanowisku) robic czegos na sile, byle robic.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 64
@jmuhha: xDDD wiesz, że informacje o ilości i długości srania są informacjami szczególnej kategorii w rozumieniu RODO bo mogą prowadzić do ujawnienia informacji o stanie zdrowia? Wiesz, że nie masz podstawy do przetwarzania danych tej kategorii? Wiesz, że musiałbyś uzyskać DOBROWOLNĄ zgodę na monitorowanie czasu srania od pracowników? Byłoby smutno gdybyś dostał karę za tak gówniana sprawę :-D
  • Odpowiedz
to funkcjonuje w Amazonie


@jmuhha: nie funkcjonuje :D
Z resztą sporo osób nie będzie chodzić do kibla bojąc się konsekwencji, dzięki czemu spadnie Ci produktywność, bo ludzie zaczną się skupiać na tym, że chce im się siku albo dwójeczkę. potem dojdą bóle brzucha, problemy z pęcherzem, l4 i już w ogóle kaplica dla produktywności. Czasem ktoś musi odświeżyć ręce, morde pod chłodną wodą, różowe muszą zmienić tampony.
  • Odpowiedz
@jmuhha: to jest firma czy gułag? Mam nadzieję że właściciele takich firm zostaną bez pracowników bo to już jest #!$%@? przesada, zero rozumu i godności człowieka. Mam nadzieję że to zarzutka
  • Odpowiedz
@jmuhha w Amazonie nie odbijasz się jak idziesz do kibla, telefonu dalej jak do szatni nie wniesiesz, gdzie i tak nie byłoby czasu na używanie go, a przełożeni i tak wiedzą kiedy w tym kiblu ewentualnie jesteś, po braku aktywności na Twoim stanowisku
  • Odpowiedz
art. 8 „nie można czynić ze swego prawa użytku, który byłby sprzeczny ze społeczno-gospodarczym przeznaczeniem tego prawa lub zasadami współżycia społecznego. Takie działanie lub zaniechanie uprawnionego nie jest uważane za wykonywanie prawa i nie korzysta z ochrony”

@poprostumort: matko bosko, #!$%@?ąc od tego, że op to zwykły Janusz to należy podkreślić że z Ciebie natomiast to Janusz prawa. Cytujesz coś, czego kompletnie nie rozumiesz, na dodatek wskazując jedno wyrażenie, które akurat
  • Odpowiedz
@Wiktorgg: Najlepsza opcja na wygaszanie ekranu miala zona znajomego, ktora "pracowala" z domu. Zeby komputer nie wszedl w wygaszanie ekranu, a status na firmowym czacie na "zaraz wracam" / "AFK" to ustawiala myszke na wysokie DPI, robila wokol myszki kwadrat z ksiazek i puszczala takiego chomika na baterie, ktory sobie jezdzil w kolko bez celu. Co jakis czas uderzal w myszke, ta sie poruszala i caly czas aktywna :D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@jmuhha: moze zamiast wiekszej kontroli pozwolic pracownikom na wieksze przerwy?
Moze ich brak powoduje kombinacje z toaleta i nadmierne posiedzenia?
Ja np. w poprzedniej pracy mialem reglementowany przerwe(45 minut w ciagu dnia, praca 8h), a toaleta sie w to nie wliczala. Miewam problemy gastryczne i posiedzenie moze u mnie trwac i 15 minut( i to bez przegladania wypoku czy innej aktywnosci niezwiazanej z wyproznianiem). Szef zaczal podejrzewac,ze oszukuje z przerwa.
Jak
  • Odpowiedz
Zgodnie z prawem nie możesz rozliczać pracownika za czas, jaki spędza w kiblu. Także karta, żeby otworzyć drzwi do kibla i wiedzieć ile czasu tam spędza-tak. Ale rozliczanie z tego później już nie.
  • Odpowiedz
@jmuhha: ja przykladowo swoje obowiazki wykonuje w dwie godziny. Zaczynam o 9 i koncze o 11 i tylko czekam na cos co sie wydarzy. A to sobie wykopka przejrze, a to pykne w heroes, pojde se do kibelka strzele klocka na spokojnie. Nigdy szefostwo nie mialo nic przeciwko bo wykonuje swoje obowiazki wrecz dostalem jeszcze dwie spore premie. Jezeli twoi pracownicy nie wywiazuja sie ze swoich obowiazkow to spoko ale jezeli
  • Odpowiedz
@jmuhha: przestań rozliczać ludzi z czasu pracy, a zacznij z efektów, jak ktoś wcześniej skończy swoje zadania, to niech sobie idzie do domu, wtedy zobaczysz, że wszystko będzie szło sprawniej.
  • Odpowiedz
@jmuhha: podejrzewam, że w Amazonie pracownicy są zadowoleni, bo zarabiają przy tym dobrą kasę. a jak jest u Was? Jest z czego być zadowolonym? Ale tak obiektywnie.
  • Odpowiedz