Wpis z mikrobloga

Mirki, czy w waszych firmach odliczacie czas na toaletę swoim pracownikom?

Chciałbym wprowadzić coś w swojej firmie z racji tego, że mamy podejrzenia że wiele osób urządza sobie tam facebookowe maratony. (Przez co tracimy)

Czytałem, że to funkcjonuje w Amazonie, a pracownicy są zadowoleni. Dlatego też chcemy umieścić terminale do odbijania kart przy toalecie(by czas pracy był rzeczywisty/nie testowaliśmy tego)

Innym pomysłem jest kupienie zaklocaczy sieci GSM w toaletach (mieliśmy tydzień (testy) działają nie zakłócają innych biur) i sprawowały się świetnie. Dodam, że nie robimy problemów gdy ktoś przejrzy Facebooka gdy wykona swoje zadania/wykona prywatny telefon (żaden problem)
(Mieliśmy nawet gościa który natarczywie odpisywał na Tinderze z komputera służbowego)
Jak rozwiązujecie ten problem w waszych firmach?

#pytanie #pytaniedoeksperta #pracbaza #prawo #czas #pieniadze #praca #firma #biznes #facebook #instagram #tinder
  • 222
  • Odpowiedz
@jmuhha: Jak pracowałem jakiś czas temu w Amazonie, mieliśmy tam takiego TeamLeadera, miał ksywę DOMESTOS. Nie żeby był czyścioszkiem, po prostu podczas przerwy czyścił wszystkie kible z osób tam śpiących, odpoczywających i itd. Wyprowadzał ich normalnie za rękę. Powiem tak praca ciężka, ale jak wchodziłem do kibla nie raz chrapanie słyszałem (dział SHIP)
  • Odpowiedz
Jak rozwiązujecie ten problem w waszych firmach?


@jmuhha: W dużych callcenter jak odchodzisz od stanowiska i blokujesz ekran musisz jednocześnie na panelu zaznaczyć przyczynę wylogowania, jedną z nich jest odejście z powodu toalety. Wiem, że co sprytniejsi pracownicy potrafią przynosić zaświadczenie od lekarza, że mają problemy tej natury i muszą częściej z toalety korzystać. IMHO trochę jest to patologia by tak kontrolować czas pracy, ale z obserwacji wiem, że jest sporo
  • Odpowiedz
@jmuhha nie #!$%@? z jakimiś bramkami przy kiblach, kto siedzi na FB to i tak znajdzie sposób a ludzie którzy chodzą po prostu srać się #!$%@?ą że musza srać na minuty. System motywacyjny za wykonaną pracę a nie represje dyktatorze xD
  • Odpowiedz
@jmuhha: jesli naprawde chcesz to wprowadzic to jestes zwykym januszem i debilem. Gratuluje, ze traktujesz pracowinkow jak malpy w zoo. Tragedia

nie wiem kto Ci takich bajek naopowiadał ale podwyższanie pensji jest jednym z najgorzej działających motywatorów zwiększenia produktywności


@Bouquet: to chyba tobie ktoś pierdół naopowiadał. Więcej hajsu = większa motywacja do pracy. Proste jak budowa cepa.
  • Odpowiedz
matko bosko, #!$%@?ąc od tego, że op to zwykły Janusz to należy podkreślić że z Ciebie natomiast to Janusz prawa. Cytujesz coś, czego kompletnie nie rozumiesz, na dodatek wskazując jedno wyrażenie, które akurat przypasowało Ci do kontekstu. Nie róbcie czegoś takiego. Przecież to jest totalnie szkodliwe społecznie. BTW, to art. 5 a nie 8 kc. I nie ma żadnego zastosowania w tej sytuacji, bo regulują to przepisy prawa pracy a nie kodeksu
  • Odpowiedz
  • 0
@jmuhha jakim prawem pracownicy nie #!$%@?ą przez 8h non stop bez przerwy. Tez nie wiem. W dupach im się poprzewracało. 10 min przerwy chcą, nieroby
  • Odpowiedz
to chyba tobie ktoś pierdół naopowiadał. Więcej hajsu = większa motywacja do pracy. Proste jak budowa cepa.


@majkkali: jeżeli ten hajs będziesz dostawał niezależnie od wyników pracy, to już widzę, jak każdy będzie podwijał rękawy... wg Twojego toku rozumowania wystarczyłoby tych ludzi co najdłużej siedzą na FB wziąć i dać im podwyżki i problem się rozwiąże :)
  • Odpowiedz
@Bouquet:

nie wiem kto Ci takich bajek naopowiadał ale podwyższanie pensji jest jednym z najgorzej działających motywatorów zwiększenia produktywności


Coś ściemniasz, jak dostałem na kwitku 3000 netto to aż wziałem się do roboty a moja wydajność to było jakieś 150℅ normy...


#polak #janusze
  • Odpowiedz
@McCool: Nie, chodziło mi o to, żeby pokazać ludziom, że jak pracują dobrze to dostają podwyżki. Ludzie tracą motywacje właśnie przez brak podwyżek w firmie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@jmuhha: takie pytanie mam. Wolisz mniejsza produktywność czy sąd? Co mi zrobisz jeśli ja będę dzień w dzień 20 min w kiblu siedział? Zwolnisz mnie? Sąd. Zaczniesz mnie upominać? Mobbing i sąd. Tak czy siak strata czasu i pieniędzy bo i tak jesteś przegrany. Jedyne co możesz zrobić legalnie, to zakłócacz
  • Odpowiedz
@jmuhha: hmm ciężki moralny wybór, trzeba akurat być #!$%@?, żeby udawac potrzebe, zeby siedziec na fb. Natomiast ktos uczciwy chcialby tam zajrzec z racji tego, zze akurat idzie do sracza.
  • Odpowiedz