Wpis z mikrobloga

Mirki, czy w waszych firmach odliczacie czas na toaletę swoim pracownikom?

Chciałbym wprowadzić coś w swojej firmie z racji tego, że mamy podejrzenia że wiele osób urządza sobie tam facebookowe maratony. (Przez co tracimy)

Czytałem, że to funkcjonuje w Amazonie, a pracownicy są zadowoleni. Dlatego też chcemy umieścić terminale do odbijania kart przy toalecie(by czas pracy był rzeczywisty/nie testowaliśmy tego)

Innym pomysłem jest kupienie zaklocaczy sieci GSM w toaletach (mieliśmy tydzień (testy) działają nie zakłócają innych biur) i sprawowały się świetnie. Dodam, że nie robimy problemów gdy ktoś przejrzy Facebooka gdy wykona swoje zadania/wykona prywatny telefon (żaden problem)
(Mieliśmy nawet gościa który natarczywie odpisywał na Tinderze z komputera służbowego)
Jak rozwiązujecie ten problem w waszych firmach?

#pytanie #pytaniedoeksperta #pracbaza #prawo #czas #pieniadze #praca #firma #biznes #facebook #instagram #tinder
  • 222
  • Odpowiedz
@jmuhha można zmniejszyć ilość papieru toaletowego w toaletach. Wtedy pracownicy zaczną sami siebie pilnować bo zobaczą, że długi czas spedzony w wc=potencjalnie duża kupa=dużo papieru=wysokie prawdopodobieństwo podcierania się ręką przez następnego pracownika
  • Odpowiedz
@GetRekt: @Palwed: dlaczego januszex? Np. całe Niemcy tak funkcjonują, na zachodzie obowiązuje cię 8h pracy, przerwy nie są wliczone w ten czas.

Głównie dlatego w Polsce średni czas pracy jest jeden z największych w Europie, a efektywność leży.
  • Odpowiedz
@Bouquet: Bez podwyzki na pewno nie będę wydajnie pracował także to już wybór pracodawcy. Teraz bez dobrej podstawy nawet ukraincy pracować nie będą, a jeśli pracują to się to zmieni, stąd janusze szukają pracowników już na Filipinach
  • Odpowiedz
@jmuhha kibel to rzecz święta. Mekka odpoczynku. Jak już to zakłóca z. Odbijanie się tochkry pomysł. Nie da miałem srake gigant i musiałem spędzić trochę czasu w kiblu. Nie wyobrażam sobie ,że miałbym mieć nie zapłacone za godzinę .
  • Odpowiedz
@jmuhha jak chcesz zwiększyć produktywność to zwolnij wszystkich i zatrudnij hindusow z chinczykami a nie marnuj czasu na micromanagement i zakłócacze gsm bo brzmisz jak januszbiznesu
  • Odpowiedz
@Redien: No i w Niemczech te systemy które nazwałeś januszowaniem to norma. Pracowałem i tu i tu, u pracodawcy nie widziałem dużej różnicy, co innego u pracowników. Np. w Polsce kawa i fajka to 20-30 minut, tutaj max pare minut, głównie przez to ze nie wlicza się w czas pracy. Co ciekawe, u nas nikt tego nie kontroluje, pracownicy sami maja świadomość, ze musza tak liczyć czas pracy i to robią.
  • Odpowiedz
@jmuhha: A nie możesz po prostu zakazać wnoszenia prywatnych telefonów na teren zakładu pracy pod groźbą wyegzekwowania kar umownych zapisanych w regulaminie/aneksie? Skoro już chcesz naśladować Amazon, to skopiuj od niego prawdziwe zasady, a nie ten wymysł z rozliczaniem czasu przerw, stworzony przez "specjalistów" od czarnego PRu z gimnazjum, który nie ma odniesienia do rzeczywistości, bo w Amazonie nie masz żadnych terminali do kart przy toaletach xD
  • Odpowiedz