Wpis z mikrobloga

Antyteistyczne Q&A

Q:Co ci przeszkadzają katolicy?
A:https://www.wykop.pl/wpis/34168293

Q:Dlaczego nie skrytykujesz Islamu
A:Krytykuję Islam tak samo jak inne religie. Najbardziej jednak katolicką, bo ta ma największy wpływ na moje życie w Polsce.

Q:Skąd wiesz, że Boga nie ma?
A:Nie wiem. Ale myślę, że to bardzo mało prawdopodobne. A nawet jeśli jest, to który; Zeus, Allah, Światowid czy inny z setek tysięcy bogów?

Q:Skoro jesteś taka tolerancyjna to dlaczego nie tolerujesz religii?
A:Bo to robienie ludziom wody z mózgu i uczenie ich, że można łyknąć dosłownie wszystko bez ani jednego dowodu.

Q:Ja udowodnisz, że Boga nie ma.
A:Nie da się udowodnić niebytu. Przy okazji, udowodnij, że nie istnieją wróżki.

Jak chcecie,to zadawajcie więcej w komentarzach. Tak na marginesie; nie krytykuje poszczególnych wierzących, tylko samą ideę religii.

#ateizm #katolicyzm #religia #antyteizm
  • 21
każdym ateistycznym wpisie na wypoku


@Soojin21: Nie wpisie, tylko komentarzu do wpisu kogoś innego. Po prostu zazwyczaj jakiś gimoateista przywala się do życia innych i musi się pochwalić jaki jest inteligentny.
@Soojin21:
Q: No ale bez boga wszystko traci sens.Po co żyć i być dobrym, skoro nie ma sensu? A inni bogowie to tylko inne interpretacje naszego kochanego i jedynego boga, wynikające z braku możliwości poznania go, ale nasz bóg jest sprawiedliwy i na pewno wziął to pod uwagę jako okoliczność łagodząca i wszyscy poszli do nieba. :P
@jan_zwyklak

No ale bez boga wszystko traci sens.

Wręcz przeciwnie. Życie mam jedno, po śmierci nic nie będzie,więc mam tylko jedną szansę spełnić marzenia i mieć udane życie.

Po co żyć i być dobrym, skoro nie ma sensu?

Bo tak mówi mi moja moralność. Nie chciałabym żyć w świecie, gdzie każdy podkłada mi kłody pod nogi i morduje więc sama nie robię tego innym

A inni bogowie to tylko inne interpretacje naszego
Wręcz przeciwnie. Życie mam jedno, po śmierci nic nie będzie,więc mam tylko jedną szansę spełnić marzenia i mieć udane życie.


@Soojin21: No i właśnie wtedy wszystko straci sens. W niebie przez całą wieczność można się brandzlować, jakie to mieliśmy dobre życie i Bóg to pochwala i uczyniliśmy go szczęśliwszym i on nas będzie głaskał po głowie. I tak bez końca. To jest sens ostateczny. A po twoim końcu świata, może nie