Wpis z mikrobloga

Jestem obecnie za granicą. Uznajmy że uda mi się jakoś podpisać umowę z bankiem na kartę kredytową, tak żeby mi ją przesłali do domu rodzinnego i dostanę wszystkie informacje, tak żeby móc z niej korzystać i ją aktywować. Chodzi mi głównie o to, żeby móc korzystać z wynajmu samochodów i płacić depozyt tą kartą.
Pytanie pierwsze:Czy muszę ją mieć fizycznie przy sobie, czy same dane wystarczą, żeby blokowali moje środki na koncie?
I drugie pytanie, którą kartę kredytową polecacie? Limit nie jest dla mnie jakiś turbo ważny, prędzej jakieś bonusy, gratisy etc. Dodam, że moje najaktywniejsze konto to mBank, mam bodajże jeszcze walutowe w Aliorze i jakieś stare usługi bankowe przez T-Mobile. Dzięki z góry za sugestie!
#pieniadze #finanse #banki #pytanie #podroze
  • 15
  • Odpowiedz
@FHA96: jak zarezerwuje przez internet, to nie. W niektórych firmach można też podać jej dane. Sam dawałem kartę znajomym którzy byli na innym kontynencie. Mieli tylko dane.

@DominoQ Rozumiem, że na te 8k masz zdolność?
  • Odpowiedz
@FHA96: problemem to może być to, że obecnie to ja jestem na urlopie bezpłatnym do końca roku, dlatego im szybciej dostanę kartę, tym lepiej ;) edit: bo jestem dopiero od miesiąca na urlopie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MaciejPN: Opłacenie zamówienia to jedno, a faktyczny wynajem to drugie. W biurze będą chcieli fizyczną kartę, nie obchodzi ich czym płaciłeś przez internet.
  • Odpowiedz
@ms93: Pisałem wcześniej - znajomi fizycznie wynajmowali auto, na miejscu i do depozytu wystarczył mój nr karty. Pewnie to zależy od standardów danej wypożyczalni.
  • Odpowiedz