Wpis z mikrobloga

Mirki, taka sytuacja:
Moja siostra jest z mężem od wczoraj na lotnisku, mieli mieć wylot o 10:30, lot około 14 godzin. Na lotnisku byli już gotowi o 8. O 10:30 okazało się, że będzie opóźnienie bo samolot nie doleciał jeszcze. O 16 powiedzieli im, że są problemy techniczne i dziś samolot nie poleci. Dostali zakwaterowanie w hotelu, jedzenie. Kolejny samolot miał być dziś o 3 w nocy, potem się okazało, że jednak koło 9:00. Przełożony został na godzinę 11:00 bo piloci musieli przylecieć z Amsterdamu żeby ruszyć tym ich samolotem. Teraz jest godzina 13:30 i lot odwołany - nie działa jeden z silników, właśnie wyrzucają ich znowu na lotnisko.
Siostra dziś rano miała już być zameldowana w hotelu zagranicą na 2tyg wakacjach. Przepadł im już jeden dzień w hotelu tam gdzie się mieli udać. Teraz znowu czeka ich oczekiwanie i kolejne godziny nerwów. Co mają robić? Podobno już się tam z innymi pasażerami zgadali, że wytoczą sprawę tym firmom przewozowym czy komuś tam odpowiedzialnemu za to wszystko, już jedna kancelaria się do nich zgłosiła, że im pomogą. I co dalej? Moja ciotka mówi, że mają odpuścić i wracać do domu i tyle (ale ona jest totalnym nieogarem i nie myśli za bardzo, uważa że jak wrócą do domu to jutro całą kasę za wyjazd im zwrócą na konto), ja uważam, że nie bo wtedy stracą odszkodowanie i kasa wydane na wycieczkę (bardzo dużo kasy) pójdzie w #!$%@?. Czy powinni już teraz podjąć jakieś kolejne kroki?

#kiciochpyta #lotnictwo #podroze #prawo #wakacje
  • 11
@mat1989: Jeśli lot z Polski to Eu261 i odszkodowanie od 250 do 600 euro w zależności od dystansu. W razie problemów z wypłatą do gry wchodzi ULC. Jeśli lot z eu to wtedy również Eu261 ale już bez ewentualnej pomocy linii lotniczej.
Dodatkowo skoro dostali hotel itp. to już niejako są pod ochroną unijnych przepisów (właśnie to eu261) :)

Szukasz Eu261 claim wypełniasz wniosek i tyle. Z ciekawości jaka linia?
ja się raz bawiłam z wizzairem w odszkodowanie, jak złożyłam sama reklamację to olali mnie po całości, 3 miesiące i cisza, dopiero jak zgłosiłam sprawę do pośrednika (givt) to nagle odszkodowanie się znalazło ( ͡° ͜ʖ ͡°) także polecam załatwić to przez firmę, bo samemu to wiele się nie uzyska, linie lotnicze mają w nosie takiego Kowalskiego
@epll: @Heady1991: @sajdzik: @Vincenzo: niezłe jaja, na lotnisku są dziennikarze, radio też mówi o tej sprawie, nie chcą nikogo wpuścić do pasażerów żeby nie udzielali informacji. Podobno biuro podróży podało do opinii publicznej informację... że oni już są od rana na Dominikanie. Martwię się, że siostra padła ofiarą jakieś #!$%@? akcji gdzie tamci się zaraz zapadną pod ziemię, nie będzie zwrotu kasy ani nawet odszkodowania.
W drugą stronę
@Vincenzo: nie pamiętam już, teraz w faktach był reportaż o nich, 300 osób na płycie lotniska, były omdlenia, wezwana policja, itd. Łącznie ok 1000 osób nie wyruszyło od wczoraj na trasie Dominikana-Polska. Połowa osób już się wycofała i czeka na zwrot pieniędzy.