Wpis z mikrobloga

#chudnijzwykopem

Ile można w bezpieczny sposób schudnąć? Póki co udało mi się 4 kg, zacząłem od 1 sierpnia, niby się cieszę ale nie chcę by potem na jesień złapało mnie obżarstwo i żebym nie #!$%@?ł +50kg

Chudnę poprzez #!$%@? ile chcę ale ćwiczę ponad godzinę dziennie, połowa tego czasu to bieganie, a prawie druga to rowerek, reszta to jakaś pokraczna kalistenika, wychodzę z założenia że wolę się #!$%@?ć godzinę dziennie i nie głodować resztę dnia.

Kiedyś próbowałem schudnąć dietą, i jadłem te 1800kcal dziennie, ale przez 2 miesiące stosowania efekt wynosił 0,5 kg
  • 16
@sherkhaan: Generalnie to mógłbym np. wpieprzać kalafior, mógłbym go wtedy zjeść 5kg i z całą pewnością cały dzień bym miętolił.
Ale jak miałem deficyt kaloryczny to niespecjalnie mi się chciało ćwiczyć, teraz jem 2800kcal (przynajmniej) dziennie i efekt jest całkiem zadowalający.

Chodzi mi o to, ile chudnąć, by organizm nagle się nie zatrzymał i nie stwierdził "#!$%@?, ten wał tłuszczu jeszcze się przyda" albo żeby nie #!$%@?ła mi palma i nie
@Kasahara: Jadłem właśnie tyle. Jak napisałem, z otyłością walczę od zawsze. Moja siostra nie była nigdy gruba, nawet bywało że była wychodzona, a jadła to samo co ja, z tym że ja #!$%@?łem na podwórku a ona się uczyła całymi dniami.
W młodości nie dożywiałem się poza domem, nigdy, pieniążki od rodziców przeznaczałem na durnoty, ale nie na top czypsy.
Teraz żrę tyle ile napisałem, ale ćwiczę i chudnę.
Generalnie to mógłbym np. wpieprzać kalafior, mógłbym go wtedy zjeść 5kg


@ZercaMirkoslaw: ale to nie chodzi żeby jeść byle gówno, byle dużo i mało kalorii, ale żeby zróżnicowanie było. Ja w ciągu trzech miesięcy diety od jednego z portali schudłem 15 kilo do nieco ponad setki, i takie tempo jak widać jest ok, bo obecnie jakos nie przybieram, choć pilnuję żeby nie #!$%@?ć

i zauważyłem, że po niektóych potrawach po prostu
@ZercaMirkoslaw: Technicznie nie jest to możliwe, wybacz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Każdy produkt na tych 1800 kcal ważyłeś na spożywczej wadze? Podkreślam każdy? i Tak 2 miesiące każdego dnia dzień w dzień trzymając 1800 kcal bez żadnego dnia w tygodniu, gdzie coś jadłeś ponad to? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kasahara: Wyznaczyłem ile przeciętnie ma w moim domu kalorii obiad. Wyszło nieco ponad tysiąc. Do tego dojadałem chlebem, wg przelicznika 100gram-260kcal
Cukru i masła nie stosowałem. Cukru do tej pory do niczego nie dodaje, po prostu się odzwyczaiłem, ostatnio słodziłem herbatę 10 lat temu.
@ZercaMirkoslaw:

Mam dla Ciebie wiadomość złą - bardzo nie doszacowałeś kalorii i nie jadłeś 1800 kal, a pewnie około 3000 kcal. Wiem, że będziesz się tu zarzekał, płakał - ale póki nie przestaniesz siebie okłamywać. Wiesz za każdym razem ktoś tu przychodzi z identyczną sytuacją i zawsze jest ten sam problem i to samo rozwiązanie, które działa. Nie ma zaburzenia na świecie, które by sprawiło abyś jako osoba otyła na 1800
@Kasahara: Trzy kromki chleba, kawałek gotowanego kurczaka, dwa suche ziemniaki i surówka z marchwi. 3000 kcal.
Obiady u mnie są bardzo skromne, bo większość domowników ma problemy czy to z jelitami czy żołądkiem.

Jak napisałem w poście - chudnę #!$%@?ąc bardzo dużo ale ćwicząc, przestając jeść staję się ospały i zmęczony. Głównym pytaniem było - ile można zdrowo schudnąć tak żeby nie wyglądać jak zmęczone gówno z wiszącą skórą.

Kiedyś siadła
@ZercaMirkoslaw: no ale stary, tu nie chodzi o zgnojenie Ciebie czy coś, ale dopóki nie odpowiesz na pytanie w rodzaju "zjadłem na obiad 320g kurczaka, 500g ziemniaków etc, to nie ma co dyskutować.

ile można zdrowo schudnąć tak żeby nie wyglądać jak zmęczone gówno z wiszącą skórą.


u mnie kilo na tydzień i zarówno czułem się w porzaku, jak i nie widzę żeby coś bardziej wisiało niż przedtem ;]
@ZercaMirkoslaw:

Jak do ściany ;). Dalej się okłamuj. Proszę bardzo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co do drugiego pytanie - nie ma takiej wartości, ponieważ zależy to od stopnia otyłości, retencji wodnej. Na początku zawsze wiecej wody i glikogenu poleci. To czy Ci skóra zostanie to kwestia

1) Genetyki
2) Podaży kalogenu, proliny, hexaproliny w diecie
3) Odpowiednio wysokiej podaży tłuszczu i białka w diecie

Dodatkowo im więcej
@ZercaMirkoslaw:

Musisz zrozumieć, ze wszystko co tu piszesz może mieć od 1000 do 10000 kcal. Ja po 2 lat pracy jako dietetyk nie jestem w stanie na oko oszacować takiego jadłospisu zawodowo się zajmując tym. A Ty na oko upierasz się, że poprawnie liczysz kalorie. Próbujesz powiedzieć ile jest paliwa w baku bez miernika paliwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chudnie się od ujemnego bilansu kalorycznego. Cała magia.
@Kasahara: xD ale ja chudnę, rozumiesz? Chodziło mi tylko i wyłącznie o to, by nie wyglądać jak indyk.
Tak, ćwicząc najprawdopodobniej jestem na ujemnym bilansie.

Przeżyłem bardzo bolesne choróbsko i bardzo restrykcyjną dietę, przy której nic nie schudłem. Mówimy tutaj o otyłości rzędu 25 kg (dzisiaj 20). Każdy posiłek sprawiał mi ból, więc niechętnie jadłem i tą kajzerkę męczyłem godzinę. Zbyt duży kęs i uczucie noża wbitego tuż pod mostek. Dieta