Wpis z mikrobloga

Dawno nie było jakiejś srogiej gównoburzy z kategorii ruchu drogowego. Liczę na was.

Sytuacja jak na zdjęciu. Samochód czerwony zjeżdża wcześniej na prawą stronę korzystając z przystanku autobusowego i jedzie cały czas prosto. Samochód niebieski zmienia pas od razu w momencie gdy ten pas się faktycznie zaczyna. Następuje kolizja, samochód czerwony ma pretensje do niebieskiego bo "hurr durr on jechał prosto".

Street view tutej.

Wg was kto jest winny kolizji?
#prawojazdy #ruchdrogowy #prawo #szczecin #gownoburza
Krupier - Dawno nie było jakiejś srogiej gównoburzy z kategorii ruchu drogowego. Licz...

źródło: comment_VH5bVALvlBsE3cVLLGkgB0F16WcFMRvQ.jpg

Pobierz

Któż winien stłuczki tej?

  • Niebieski 78.5% (941)
  • Czerwony 21.5% (258)

Oddanych głosów: 1199

  • 146
  • Odpowiedz
@Krupier: Już słyszałem opinii na ten temat że masakra. Bardzo często tam jeżdżę. Z jednej strony jak zjedziesz wcześniej na prawo przez ten przystanek to robisz mniejszy korek z tyłu, z drugiej strony tam jest przystanek a za ślimakiem (który kończy przystanek) jest linia (przerywana) początku pasa skrętu w prawo. Więc w teorii wcześniej jest przystanek a pas zaczyna się dopiero od tej przerywanej linii. Często widziałem już tam różne rozwiązania
  • Odpowiedz
Już słyszałem opinii na ten temat że masakra. Bardzo często tam jeżdżę. Z jednej strony jak zjedziesz wcześniej na prawo przez ten przystanek to robisz mniejszy korek z tyłu,


@wiktor12348: i blokujesz wjazd autobusowi, dla którego jest ten przystanek. ;) Korki sięgające za przystanek są tam baaaardzo rzadkie.

Więc w teorii wcześniej jest przystanek a pas zaczyna się dopiero od tej przerywanej


@wiktor12348: w praktyce, nie w teorii. ;)

Na
  • Odpowiedz
@Krupier Po tym Przystanku się nie jeździ. Ja tam skręcam codziennie do Lidla ;) jest wyraźna linia kiedy on się kończy i tam dopiero się skręca. Nawet jeśli kończy się pas to ludzie czekają na środkowym aby zjechać w prawo aby autobusowi nie blokować przystanku. A uważam że czerwony a prawy jednak powinien popatrzeć w lusterko przecież autobus mógłby wyjeżdżać z przystanku równie dobrze.
  • Odpowiedz
@ziobro2: odważny jesteś, że do tego Lidla chodzisz. Ostatnio musiałem tam wstąpić i to, co się tam dzieje to jest jakaś masakra. XD

O autobusach nie gadamy bo to całkowicie zmienia postać rzeczy.
  • Odpowiedz
@ziobro2: > Po tym Przystanku się nie jeździ

hehe, nawet jak masz ślimaka na zwykłej jedni? No nie. Po zatoczce się nie jeździ a to dwa różne terminy. Na matejki jest ten sam problem. Tylko tam nie ma przerywanej linii początku pasa. Jest bruk, ślimak, strzałka w prawo.

wyjazd z Cegielni na środkowy lub lewy pas to jest dramat (a praktycznie w ogóle jest niedozwolony więc robi się to na własne
  • Odpowiedz
Tak skręcasz w prawo i musisz zwracać. Kolejne światła.


@wiktor12348: w sumie w szczycie trwa to nawet szybciej niż czekanie i wbijanie się na lewy. Sprawdzone, kolejne światła są zsynchornizowane z prawoskrętem od Cegielni. :P
  • Odpowiedz
@Krupier Zatoka autobusowa jak sama nazwa wskazuje jest dla autobusów, nie dla samochodów osobowych. Po to namalowano pasy przed zatoka żeby wiedzieć gdzie zaczyna się normalny pas ruchu. Druga sprawa gdzie jest znak informujący o tym w jakim kierunku jest dany pas? Przed przystankiem czy za. Odpowiadam wam: ZA PRZYSTANKIEM. Więc wina czerwonego pojazdu. Powinien Cię przepuścić i dopiero wtedy włączyć się do ruchu. Jednak widać jaki % ma prawo jazdy kupione
  • Odpowiedz
@Krupier: ciekawy przypadek, odruchowo zaznaczyłem niebieskiego, bo to mi wyglądało na zwykły pas ruchu z przystankiem, którym można normalnie jeździć, bo jest wytyczony na jezdni.
Artykuł dużo wyjaśnia, ale dalej nie byłem pewien.
I znalazłem, że linie rozdzielające pasy mają długości i odstępy po 2m, a linia krawędziowa ma po 1m i faktycznie widać, że z prawej jest 2 razy krótsza.
Wykop uczy ()
  • Odpowiedz
Zatoka autobusowa jak sama nazwa wskazuje jest dla autobusów, nie dla samochodów osobowych. Po to namalowano pasy przed zatoka żeby wiedzieć gdzie zaczyna się normalny pas ruchu. Druga sprawa gdzie jest znak informujący o tym w jakim kierunku jest dany pas? Przed przystankiem czy za. Odpowiadam wam: ZA PRZYSTANKIEM.


@User001: ale to jest fascynujące, nie? Masz zatokę autobusową, masz eleganckie oznakowanie poziome, masz oznakowanie pionowe więc zimą nie wytłumaczysz się, że
  • Odpowiedz
Widziałem link tylko zastanawiam się bo to w sumie jest opinia prywatna ale czy potwierdzona np. przez policje?


@Micho_master: policja akurat nie jest jakimś super wyznacznikiem bo w wielu sytuacjach nie ogarnia przepisów. Tutaj wszystko jest oznakowane elegancko więc w zasadzie niby nie ma o czym dyskutować. A jednak... ;)
  • Odpowiedz
@Micho_master: wyżej podałem, do czego doszedłem z długościami linii. Ten przystanek jest faktycznie na poboczu, więc nie można nim jechać a sam wjazd na dalszy pas do skrętu w prawo jest włączaniem się do ruchu.

Zatoka autobusowa jak sama nazwa wskazuje jest dla autobusów, nie dla samochodów osobowych. Po to namalowano pasy przed zatoka żeby wiedzieć gdzie zaczyna się normalny pas ruchu. Druga sprawa gdzie jest znak informujący o tym w
  • Odpowiedz
@radziol88: mogliby taki znak dodatkowo postawić, to już w ogóle by było wszystko jasne. Ale słuszna uwaga z tymi liniami, w sumie na to nawet nie zwróciłem uwagi.
  • Odpowiedz
@Krupier No widzisz, spora część jeździ na pamięć i ma w dupie jakiekolwiek oznakowanie. Ale tak się dzieje do momentu jak nie dostaną strzała w bok i wyjdzie że to ich wina, wtedy dopiero zaczyna otwierać oczy na oznakowania( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krupier: oczywiste że wina czerwonego, obstawiam że większość zaznaczyła niebieskiego, bo nie zauważyła linii przecinającej pas (sam się nie przyglądałem bo na pierwszy rzut oka nie widać xD)
  • Odpowiedz