Wpis z mikrobloga

@Ciuliczek: zależy jaki.

ACCA, CIA, CIMA


@Ciuliczek: tych nie znam.

Ale dla przykładu:
- OCPJP (Java): bardzo trudny egzamin, żeby go zdać trzeba się przygotować, poczytać o tym jak działa Java, jakieś minimalne różnice. Oczywiście zdanie go nie jest równe temu, że ktoś umie programować, ale sprawdza to co mia sprawdzić - to że ktoś zna język Java. Samo przygotowanie się do niego jest cenne. Podejście kosztuje kilkaset dolarów.
-
@Ciuliczek: @Rupertciak: nie tylko on.

Wiecie jak powstały certyfikaty Agile? Te które są obecnie bardzo pożądane przez PM-ów w IT?

Ludzie z Agile Foundation chcieli spopularyzować tą metodykę i zaczęli robić szkolenia. Po to, żeby innych nauczyć, żeby ludzie poćwiczyli itd. To samo co było napisane w Agile Manifesto, ale na żywo. Wiadomo, że za darmo roboty się nie robi, więc szkolenia były płatne, żeby chociaż dostać wynagrodzenie za poświęcony
@mk321: Dobra, dajesz mi przykład z IT, a on daje przykład z finansów. Możesz mi powiedzieć, gdzie tu analogia? Możesz mi dać przykład gdzie ACCA/CIMA są bezwartościowe?

ACCA
- wymagane jest przez wiele firm na wyższe stanowiska, jak menadżer dyrektor finansowy
- jego zdobycie wymaga realnej wiedzy z rachunkowości, finansów, podatków, zarządzania
- trwa długo
- przy odrobinie chęci można robiąc go zdobyć BSc Applied Accounting i MSc in Professional Accountancy
@mk321: Dobra, dajesz mi przykład z IT, a on daje przykład z finansów. Możesz mi powiedzieć, gdzie tu analogia? Możesz mi dać przykład gdzie ACCA/CIMA są bezwartościowe?


ACCA
- wymagane jest przez wiele firm na wyższe stanowiska, jak menadżer dyrektor finansowy
- jego zdobycie wymaga realnej wiedzy z rachunkowości, finansów, podatków, zarządzania
- trwa długo
- przy odrobinie chęci można robiąc go zdobyć BSc Applied Accounting i MSc in Professional Accountancy