Wpis z mikrobloga

@florence_welch: musisz też podawać zakresy norm, bo laboratoria mają różne ;-) zrób też ft3 i przelicz sobie np. tutaj: http://chorobytarczycy.eu/kalkulator ile masz tych wolnych hormonów. niektórzy uważają, że powyżej 50% i poniżej 90% jest dobrze. tsh wygląda na trochę wysokie wg norm funkcjonalnych, ale najważniejsze są objawy. jak przy takim czujesz się świetnie, to świetnie :-) usg też dobrze zrobić i sprawdzić objętość tarczycy. są do tego normy chyba WHO
@ZdrowiePaleo Na moim wyniku norma TSH kończy się na 4,940. Niestety nie czuję się świetnie, głównie chodzi o problemy wysypianiem się, przyrost wagi, suchość skóry, włosów, problemy z koncentracją, huśtawki nastrojów. Ogólnie tragedii nie ma, ale czuję,że coś może być na rzeczy. Czy dieta ma duży wpływ na rozwój choroby? Mam zamiar zmienić nawyki żywieniowe,ale ciekawi mnie,czy daje to odczuwalne rezultaty :)
@florence_welch: no, to jest pewnie coś nie tak z tarczycą. u młodej osoby optymalnie by było mieć tsh jednak do 2,5 i wolne tak jak napisałam wcześniej. dieta może sporo pomóc, niektórym nawet to wystarcza, ewentualnie jeszcze jakieś suple. najlepiej zacząć od bezglutenowej, paleo jest super, zresztą nie tylko na tarczycę ;-) a pod choroby autoimmuno jest np. protokół autoimmunologiczny (AIP) czy protokół dr Wahls. fajnie jakby endokrynolog ogarniał dietę i